Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Historie sibiřské kočky v Rusku

Sibiřská lesní kočka ,národní kočka z Ruska , který byl v Rusku po tisíce let, i když jen málo dokumentace , pokud jde o jeho rané historii existuje . Kočky prostě byly přítomny v ruském životě jako planá forma -zvířat , která se vyvinula přírodními procesy spíše než řídit úsilí člověka . Začátek v roce 1980 , ruská kočka chovatelé začali dokumentovat historii plemene a kterým se zřizuje úřední záznam . Popis

sibiřský jestředně velký až velký domácí kočka představovat zaoblené tělo a těžce kosti nohy pro podporu . Jejich husté kožichy z střednědobém až dlouhodobém délky se třemi vrstvami odpuzuje vlhkost , jak bylo zjištěno v chladném a vlhkém podnebí severní Sibiře , z něhož pochází. Jejich kabáty vybaveny celou řadou barevných kombinacích. Oni jsou velmi atletický, mohli skočit do velkých vzdáleností .
Ranou dobu dějinnou

Některé z nejlepších důkazů o vztahu této kočky s jejími lidskými společníky se odráží v ruské literatuře . Několik pohádky objasněné po staletí zachycují kočku jako ochránce dětí . Příběh Baba Yaga vylíčí kočku jako vedení mladou dívku v jejím útěku ze staré ženy , které s oblibou jedí děti . V KipEnchanted kočka ,princezna dostane pomoc od kočky vrátit zlé kouzlo a musí být schopen vzít si krásného prince .

Hlodavce Killers

povaha kočky na každém kontinentu je pronásledovat , lovit a zabít hlodavce . Totéž platí pro sibiřské kočky a jeho historii v Rusku . V zemi , Sibiřské kočky stále krysy jíst obilí a tím vydělávat sami místo v srdci zemědělců . Obchodníci často krmena toulavých koček - ne z dobroty svých srdcí , ale ve snaze hubení hlodavců populace . Ruská pravoslavná literatura je několik odkazů na kočky žijící kolem klášterů zabíjení hlodavců . Přesto , až do poloviny - 1980 , ruské domácnosti neměl běžně držet kočky jako domácí mazlíčky .
Standardní Založeno

V roce 1987 ,nově - tvořil Kotofei Cat Club v Moskvě nastavit standardy chovu pro sibiřské . Dva kocouři byly použity jako vodítko : Roman -hnědá a bílá tabby - a Mars -modrá lynx point s bílými znaky . O dva roky později v květnu Moskva hostil první All- unie výstava koček , na které bylo 12 Sibiřské kočky uvedené mezi téměř 200 položek . Září ukazují, že ve stejném roce došlo položky sibiřských koček více než dvojnásobek .
Oficiální uznání

Dne 16. září 1989 , chovatelů koček použita k Sovětskému felinologie federace oficiální registraci sibiřské kočky . SFF sám byl v plenkách , co právě bylo zjištěno dříve ten rok v dubnu . Téměř o rok později - 6. srpna 1990, jeho stav byl udělen . Druhá klasifikace Sibiřské kočky známé jako colorpoint byl registrován .

Copyright © www.421948.com