Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Rozdíl mezi Skotská klapouchá Cats & American Curl kočky

Známý pro jejich neobvykle tvarované uši , a to jak "americký curl " a " Scottish Fold" plemena koček výsledku z genetické mutace . I když tyto dvě plemena mají určité podobnosti , které si všimli, rozdíly v jejich vzhledu a osobnosti , a to zejména v jejich jedinečné tvary uší . ZatímcoSkotský fold připomíná medvídka s jeho ploché uši ,americký curl zdá stále ve střehu, s vysokými , back- zvlněné, rosebudlike uší , takže tyto dva druhy koček velmi výrazný . Historie

historie obou americký curl a skotská klapouchá mají podobné , ale každá plemeno vzniklo na různých kontinentech . Americký curl výsledkem spontánní genetickou mutací ve vrhu koťat , narozeného v roce 1981 , které byly nalezeny v Lakewood , Kalifornie . Skotský fold se poprvé objevil jako zatoulané kočky stodoly v roce 1961 , ve skotském Tayside kraje , jehož vrh podělila o své jedinečné vlastnosti , podle PetPlace.com . Chcete-li zabránit genetické problémy , obě plemena jsou Kříženec s non - rodokmenem britských nebo amerických krátkosrstých koček produkovat koťata ,americký curl může být také chováni s domácími dlouhosrstých koček , podle Asociace Cat chovatelů . Ne všechny kočky obou plemene se rodí s zvlněný nebo přeložený uších , jako 50 procent z každého vrhu se rodí s rovnými ušima .
Uši

Zatímcospontánní genetické abnormalita je původní příčinou obou druhů neobvyklých uší , existují určité rozdíly mezi americkou curl a skotská klapouchá . V americkém zvlnění , uši curl zpět ve tvaru arclike , zatímco uši Scottish Fold je sklopit a dopředu . Uši americký curl je stočit zpět od 90 stupňů , v případě pet -kvalitní kočky a 180 stupňů , v případě přehlídka kvalitních koček . Curl uši se nesmí dotýkat zadní části hlavy nebo stočit zpátky k uchu sám , podle PetPlace.com . Uši Scottish Fold je složit směrem dolů a dopředu v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových násobně , podle chovatelů plemene Postoupení Seznam internetových stránkách . Zobrazit kvalitní záhyby jsou třílůžkové záhyby , které jsou těsně u hlavy , dávat sova - jako vzhled na kočku , protože z jejích téměř ploché uši .
Vzhled a osobnost
< br >

Podle asociace Cat chovatelé " ,americký curl jeaktivní plemeno , s pozorným osobnosti, podobně jako pes . Kočka je velmi společenský a oddaný svým majitelům . Zatímco skotské záhyby jsou také společenští živočichové , mají tendenci být více uvolněný než americký curl , podle chovatelů plemene Postoupení Seznam internetových stránkách . Scottish fold má kulatý obličej s velkými kulatými očima , zatímco americký curl má modifikovaný klínovitý hlavu s vlašských ořechů ve tvaru očí , které jsou oválné na horní a na spodní straně kola , v závislosti na CFA . Oba typy kočky jsou střední velikosti a mají v obou dlouhých a krátkých vlasy odrůd . Většina barevné vzory jsou přijatelné ukázat jak pro plemeno , s výjimkou barev - bodových vzorů .
Plemeno problémy

genetický problém, běží na skotské fold plemene , zvláště když dvě skotské záhyby jsou chováni společně . Tento stav způsobuje skeletální deformity kostí , které má za následek omezenou schopností pohybu a rozšířené kostí , podle PetPlace.com . Zkontrolujte, zda příznaky tohoto onemocnění , mezi které patří krátké nohy s roztaženými prsty a non - pružný ocas . V americkém zvlnění , alespoň jedna třetina z každé ze svých uší na základně musí být tuhá , zatímco zbytek je zvlněný pro kočku , aby nárok na status show- kvalitní , podle CFA . Buďte jemní s ušima amerického zvlnění , které mají pevnou chrupavku na svých základnách a nesmí být ohnuté zpět do nepřirozených poloh , podle Mezinárodní Cat Association .

Copyright © www.421948.com