Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Jaký je původ bezsrsté kočky

Všechny bezsrsté kočky patří do konkrétní plemeno kočky , volal Sphynx . Sphynx kočky vypadají úplně bez srsti , ale mnozí mají tenký povlak z měkké , měkké srsti , že se cítí jako chmýří broskve . Sphynx plemeno bylo dosaženo chovatelů pracuje více než 30 let se vzácnými případy koťat narozených lysé , vytvořit zdravé , silné Sphynx kočky dneška . První Známé Origins

V časném 1900s ,kniha o kočičích plemen zmínil New Mexico kočku milovník , který měl pár bezsrstých koček . Tyto kočky byly tzv.mexický naháč a jejich původ jsou myšlenka být z celého Albuquerque , kde domorodí Američané s největší pravděpodobností objevili a prodává je . Moderní Sphynx plemeno není pocházející z mexických bezsrstých koček .
20. století Vývoj

V polovině 20. století , více exemplářů bezsrsté kočky byly nalezeny v okolí svět . Siamská kočka ve Francii porodila bezsrsté koťata v roce 1950 , ale chovatelé nemohl reprodukovat naháče funkci v následujících generacích vyplývajících z těchto koček . Bezsrsté koťata se také narodil v Maroku , Austrálii , Severní Karolína a Kanadě , ale nikdo se vztahují k rase Sphynx dnes
Minnesota naháč

. v roce 1975 ,Minnesota farma kočka porodila bezsrsté kotě , a druhýo rok později . Tyto koťata byly prodány na chovatele z Oregonu , který úspěšně vyvinul bezsrsté plemeno . Bezsrsté kočky byly kříženy s jinými druhy koček opevnit genetického make-upu bezsrstá varieta . Potomci Minnesota bezsrsté koťata předpokladu, že základem pro moderní Sphynx plemene .
Kanadský naháč

V roce 1978 , tři bezsrsté koťata byly nalezeny v uličce v Torontu , Kanada . Chovatel , který našel je poslal dva na kvalifikované chovatel v Nizozemí , který překročil koťata s ostatními kočkami a úspěšně vyvinul bezsrsté plemeno . Všechny Sphynx kočky jsou dnes potomci buď kanadských bezsrsté koťata či Minnesota bezsrstých koťat .

Copyright © www.421948.com