Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Co jeVypnutý Calico Cat

?Ztlumen kaliko kočka neníplemeno , aledomácí kočky s modrou , krémovou a bílou kresbou . Mnoho kočičích plemen , včetně perštiny , manský a turecká van , mají tlumené kaliko vzor . Většina tlumené kaliko kočky jsou ženy , i když někdymuž tlumené kaliko kočka se stane v důsledku abnormálních genetiky . Calico

Standardní barvy pro kaliko kočky jsou oranžové , černé a bílé . Dvě X chromozómy jsou nutné k vytvoření kaliko barevný vzor . V kočky ,X chromozom má gen, který řídí kožešiny barvu . Každý gen může mít jednu ze dvou možných forem ( alel ) . Ve standardní barevné kombinace , jedna alela kóduje černou srstí , zatímco jiné kódy oranžové srsti . Kočička tak může mít jednu ze tří možných genetických kombinací : dva X chromozomy se dvěma černými alel , dva X chromozomy se dvěma oranžovými alel nebo jeden chromozom X s černým alely a druhý chromozom X s oranžovou alely . Během embryonálního vývoje kočky ,proces volal Lyonization způsobuje jeden chromozom X v každé buňce k deaktivaci . To znamená, že ve třetí genetické spojení , a to buďX chromozom s černým alelou neboX chromozom s oranžovou tvrdí, je vyjádřena v některých oblastech , což způsobuje oranžové a černé skvrny . Další genetické onemocnění zvané piebalding způsobuje částí zvířete mají nepigmentovaná (bílé ) plochy , což má za následek kočky s tří- barevným vzorem .
Vypnutá Calico

Pokudkočka modrá, krémová a bílá zbarvení namísto obvyklé oranžové , černé a bílé , jeztlumený kaliko kočka . Tlumené kaliko kočky zdědil modré a krémové alely místo obvyklé oranžové a černé alely . Tlumené kaliko kočky jsou také odkazoval se na jako zředěných Calico kočky . Sdružení Cat Fanciers " odkazuje na modré , smetanou a bílým barvivem vzoru jako zředěné kartounů . Sdružení Cat Fanciers " přijímá ztlumená calico jako plemeno standardní barevné kombinace pro několik plemen , včetně perštiny a manský .

Muž Tlumené Kaliko

Od dvou X chromozómy jsou povinni mít tlumené kaliko barevný vzor , většinou tlumené kaliko kočky jsou ženy . Někdy však ,muž tlumené kaliko kočka se rodí proto, že zdědil XXY chromozómy místo obvyklého XY . Tato genetická abnormalita je známý jako Klinefelterův syndrom . Když se to stane , že kočka se vyvíjí tlumené kaliko barevný vzor stejným způsobem jako ženské kočky .
Velikost a osobnosti

Vzhledem k tomu, tlumené kartounů neníplemeno ,ztlumený velikost Calico kočky a osobnost se liší podle svého plemene . Manx je kočičí plemeno , které vytváří tlumené kaliko kočky . Manx jepevně osvalený , středně velká kočka s kulatou hlavou , krátké přední nohy a krátké nebo dlouhé vlasy . Mohou mít krátký ocas nebo žádný ocas vůbec . Jsou inteligentní , hravé a milují lidskou společnost . V kontrastu , perské kočky jsou mnohem kulatější , s plochým čelem , velmi hustá srst a huňatý ocas . Peršané jsou známé pro své jemné a klidné osobnosti . Jediná věc, společná mezi všemi tlumených Calico kočky jsou jejich barvy .

Copyright © www.421948.com