Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Siamese Cat Fakta

siamské kočky jsou domácká zvířata, která jsou držena jako domácích mazlíčků po celém světě . Toto plemeno koček je pozoruhodný pro jeho úhlové a štíhlé postavě a také pro jeho charakteristické meows , které se pohybují od rašplí k neustálým křikem . Siamské kočky jsou původem z Thajska , které bylo dříve známé jako Siam , odtud název plemene . Siamská byl představen v západním světě v pozdních 1800s . Vzhled

siamská kočka plemene je střední velikosti a je obecně velmi pružné a štíhlé , s dlouhými ocasy a nohy a stávkující mandlovýma modrýma očima . Siamská mají jemné kosti , ale silné svaly . Jsou krátké vlasy, kočky, které jsou pozoruhodné pro jejich " body ", které jsou barevné označení týkající se jejich nohy , nohy , ocasy a ploch, které jsou obvykle fialová , modrá , rys ostrovid , červené nebo hnědé barvy . Muž Siamese obvykle váží mezi devíti a 14 lbs. , Zatímco ženy se pohybují od šesti do 10 kg. Průměrná výška mužského siamská je 23 palců , a ženy , v průměru , růst do výšky 21 palců . Když siamské kočky věku , jejich kabáty zase postupně tmavší .
Temperament

Obecně platí , siamské jsou velmi přátelští a milující kočky , touží po pozornosti lidí . Toto plemeno je velmi " upovídaná ", se zvuky , které se liší od mírných meows hlasité kvílení . Další vlastnosti , které jsou obvykle spojeny s plemeni patří inteligenci , vysokou energii , zvědavost a náklonnost . Kočky se daří v prostředí rodiny a dobře pracovat s oběma seniory a malé děti . S počátkem socializace , siamské může úspěšně žít po boku ostatních domácích zvířat , včetně psů
Zdraví

siamské kočky často může dosáhnout 13 let , . Ale se zdravými strava a dobrá péče , může siamské kočky žít až 17 let. Ve vzácných případech ,siamská může překonat 20 yeas staré věku . Toto plemeno není spojena s mnoha častých zdravotních problémů , ale možnosti jsou problémy s ledvinami , srdeční šelesty , kýly , lámání ocasy a přešel oči .
Zastřihování

siamské kočky relativně nízké nároky na údržbu , protože jejich krátké vlasy , ale aby Siamská v tip -top stavu , je nutné pravidelné koupání ( přibližně jednou za měsíc ) . Měli byste čistit své siamské dvakrát za měsíc . Kartáčování srsti nemusí být příliš úzkostlivý jakosrst je velmi krátká ( a proto není zamotat nebo mat snadno ) .

Negativní

siamské kočky jsou obvykle velmi uvolněná a jednoduché domácí zvířata . Stejně jako u všech zvířat , alepár nevýhod jsou přítomny . Pokud máte rádi klidnou kočku , můžesiamská nemusí být tak ideální . Toto plemeno může být tvrdohlavá , svéhlavá a náročné a neváhá vokalizovat svých tužeb ( obvykle přes hlasité zvuky nevydává neskřípe a výkřiky ) . Pro majitele domácích zvířat , kteří nejsou doma často ,plemeno také nemusí být prospěšné - siamské kočky milují společnost a obecně nemají být sám . Dostatek pozornosti jetřeba mít pro siamské kočky .

Copyright © www.421948.com