Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Rozdíl mezi Calico a Tortoise kočky

Zatímcokaliko kočka aželvovina kočka vypadat jinak , nejsou různých plemen . I přesto, že tyto dva typy koček nabízejí různé varianty , jsou základní barvy koček jsou stejné . Tyto kočky budou vždy vykazovat bílá ,forma červené a jedna jiná barva , typicky černé nebo modré . Barva Prezentace

Největší rozdíl mezi kaliko kočka a želvoviny kočka je způsob, jakým jsou barvy představují sami sebe . V kaliko kočka , tři barvy se prezentují v pevných záplat . Tři barvy existují nezávisle na sobě , s bílou jetypická základní barva . Pro želvoviny kočka , barvy jsou smíchány dohromady , takže nelze říci, kde jeden začíná a jiné končí . Proto se tyto kočky mají tendenci se objevit tmavší barvy celkově .
Množství bílých

Obecně platí,kaliko kočka bude mít velkou část jedné barvy srsti na jeho tělo . Ve skutečnosti , někteří lidé používají tento rozdíl pro určení rozdílu mezi těmito dvěma typy koček . Nicméně,želvovina kočka může mít také větší skvrny jedné barvy . Tak dlouho, jak další dvě barvy na kočky jsou smíchány dohromady a není uvedena v pevných náplastí ,kočka je klasifikován jako želvoviny . Většina želvoviny kočky mají také své dominantní barevné kožešiny smíchána s ostatními barvami , spíše než být pevné .
Dominant Color

Calico a želvoviny kočky mají tři různé barvy srsti na jejich tělech . Nicméně , jedna z těchto barev je obvykledominantní barvu, což znamená, že se na větší části těla kočky . Pro Calico kočky ,typické dominantní barva je bílá . U některých Calico kočky , až na polovinu jeho těla se může vztahovat pouze na dominantní barvu . Pro želvoviny kočky ,dominantní barva je více obyčejně černá . Vzhledem k tomu, jejich další barvy typicky prolínají s dominantní barvou , může to býttrochu obtížné vybrat z dominantní barvu želvoviny kočky .
Genetika

genetika pro kaliko kočka a želvoviny kočky jsou skoro stejné . Gen pro tyto barevné kombinace se provádí na vnějším chromozomu , což znamená, že většina koček , které nesou tyto barevné značky jsou ženské kočky . Genetické abnormality se vyskytují vytvářet mužské kaliko a želvoviny kočky , ale tyto kočky jsou obvykle neplodní , protože abnormality . Dominantní barvou gen pro kočky za následek oranžové kočky , pokud jsou oba geny jsou dominantní . Pokud jsou obě barevné geny jsou recesivní , budekočka mít jinou barvu . Nicméně, pokudžena kočka dostanedominantní arecesivní , se bude s největší pravděpodobností kaliko nebo želvovina .

Copyright © www.421948.com