Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Seznam plemen koček z Longhair a polo-dlouhosrsté

Lidé mají podělili o své domovy s kočkami od prehistorických dob . Starověcí Egypťané uctívali , mumifikované a zbožňován je . Zatímco tyto časné kočky měl elegantní krátké vlasy , nejoblíbenější kočičí plemena v 21. centruy mají střední až dlouhé vlasy . Dlouhé vlasy u koček se zdá býtpřirozené mutace , pouze jeden gen určuje délku vlasů u koček . Všechny dlouhosrsté a polo - dlouhosrsté kočky sdílet tuto mutaci , ale někteří nesou další mutaci na genu stejně . Turecká angora
turecké angorské kočky nemají podsadu .

Turecká angora , nebo Ankara kočka , je jedním z nejstarších plemen koček odlišných . Milovníky koček tak ceněný angorské je středně dlouhé vlasy, kteréplemeno téměř vymizel kvůli křížení . Ankara Zoo začal chov původních koček , aby si zachovala angorské je charakteristické rysy . Angorské kočky mají středně dlouhé kabáty s delší srstí na ocase a zadní nohy . Jejich hlavy jsou klínovitého tvaru . Bílé angorské kočky se nejvíce podobají nativní turecké akcie . Angoras mohou mít neodpovídající oči , jedno modré a jedno zlato . Podle tureckého folklóru , tyto liché oči kočky přinášejí štěstí .
Perské
Peršané mají tupé tváře .

asociace Cat Fanciers " uvádí perské kočky jako nejpopulárnější plemeno , které jsem přikrýval tento seznam od roku 1871 . Ze všech dlouhosrstých plemen , Peršané mají nejtlustší , nejdelší kabáty . V nedávných desetiletích , cat show předpisy stanoveno extrémní mops tvaru obličeje , alestarší " panenka tváří " perský typ s méně tupým čenichem se těší na návrat mezi pet vlastníků , kteří nemají v plánu ukázat své domácí mazlíčky . Peršané přicházejí ve všech barvách , ale všechny barvy potřebují každodenní kartáčování , aby jejich hustá srst zamotání .

Himálajské
Himálajské kočky dělají dobré společníky a touží po pozornosti .

AčkoliCFA třídy plemeno jako perské varianty , nonshow kočka chovatelé obvykle odkazují na himálajské jako svého vlastního chovu . Himalayans jsouvýsledkem křížení Peršany u krátkosrstých siamských koček . Výsledný plemeno má perský je luxusní kabát s výraznými " body", siamské nebo tmavší barvy na obličej , nohy a ocas zvířete . Stejně jako siamské kočky , himálajské kabát může měnit s počasím , kdekočka je chladnější , jeho srst roste tmavší . Vnitřní Himalayans mají tendenci být světlejší než kočky, které žijí venku .
Maine Coon
Mainské mývalí kočky růst větší než jakékoliv jiné plemeno .

severoamerické rodák ,Maine Coon jenejvětší domácí kočka plemene . Mainské mývalí liší od dlouhosrstý do Polodlouhosrsté , ale show- kvalitní kočky plemene je charakteristické dlouhosrstý ocas a spodní s středně dlouhé vlasy jinde . Mainské mývalí mají tendenci být příjemný a inteligentní , což je druhý pouze na Peršany v popularitě . Kočka dostala své jméno od jeho počátků v severovýchodních Spojených státech a od mourovatá Mainské mývalí " extravagantně křovinatých prstenci ocasy . Mainské mývalí nesou druhou variantu na vlasy v délce genu kromě té , že všechny dlouhosrsté kočky sdílejí .
Norská lesní kočka
Norská lesní kočky jsou postaveny na chladné zimy .

jako Mainské mývalí , norské lesní kočky jsoupřirozeně se vyskytující dlouhosrstá plemena . Tyto kočky mají svěží podsadu a dlouhé pesíky , aby jejich srst načechraná jako izolant proti chladu skandinávské zimy . Norské lesní kočky vrhnout hojně každé jaro , protože jejich letní kabáty přijít , ale jinak vyžadují méně kartáčování než speciálně vyšlechtěné dlouhosrstých odrůd, jako je například Peršany. Mají klidnou povahu a tolerovat ostatní zvířata v domácnosti dobře .
Somali
Somálská kočka jenápadná plemeno .

Polodlouhosrsté somálské kočky připomínají lišky s jejich silnými kartáč - jako ocasy a bílé spodní straně . Jsou toumělé plemeno vztahující se k krátkosrstý habešské kočky a sdílet habešské v žlutohnědou barevnou škálu . Somálské kočky mají zaškrtnutou , nebo agouti , srst , která se podobá , že z pumy . Somálské kočky může být těžké najít , protože jsou relativně nové , jako z roku 1950. Jsou to stojí za to vyhledávají pro ty , kteří nemají rádi čištění kočičí srst , i když, jak tyto polo - dlouhosrsté zvířata přístřešek méně než většina koček .
Selkirk Rex a LaPerm

oba Selkirk Rex a LaPerm kočky mají dlouhé, vlnité nebo kudrnaté srsti , ale jejich nápadný vzhled se stalo nezávisle na sobě . Obě kočky obsahují novou variaci na vlasy v délce genu kromě standardní verzi , ale jsou odlišné od jednoho jiný . Tato plemena vznikla v roce 1980 .
Domácí dlouhosrsté
Domácí dlouhosrstých může být stejně ohromující jako čistokrevná plemena .

dlouhosrstých koček s neznámým historií jsou domácí dlouhosrstých . Zatímco oni mohou postrádat rodokmen na výstavách , mohou se tyto kočky výborné domácí mazlíčky . Oni se liší od Polodlouhosrsté na dlouhosrstý a hedvábné na hrubé . Krátký nos může ukázat perský původ , zatímco barevné body ukazují himálajské dědictví .

Copyright © www.421948.com