Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Sphynx Cats Informace

Sphynx jevzácné a neobvyklé plemeno koček . Má neobvyklý " naháče " vzhled a byl popisován jako pocit, teplé semišové pokryté hot - láhev s vodou . Sphynx kočka se vyžadují zvláštní péči , jejich milující osobnost , láska a zvídavá povaha je pro extra čas a pozornost . Historie

Podle Cat milovník asociace ( CFA ) ,Sphynx kočka byla poprvé objevena v Torontu , v Kanadě , v roce 1966, kdydomácí kočka porodila bezsrsté kotě . To bylo považováno zapřirozené genové mutace . Za účelem vytvoření velkého genofond geneticky zdravých koček , jeSphynx byl vyšlechtěn pro kočky s vlasy a opět zpět na bezsrsté kočky pro více než 30 let . V roce 2002CFA plemeno uznal pro hospodářskou soutěž v šampionátu třídy .
Vzhled a barva

Ačkoli oni jsou odkazoval se na jak " naháč ", oni přece mají jelenicí - jako chmýří broskve na jejich tělech . Vlasy, které je nejvíce patrné, bude na jejich nos , ocas a prsty . Vzhledem k omezenému vlasy , uši vypadají docela velký a jejich ocas vypadá jako ocas krysy . Jejich kůže je vrásčitá v široké škále barev a vzorů . Barva je vidět v pigmentu kůže a pár chloupků , které mají .
Osobnosti

Sphynx kočka ráda , že jestředem pozornosti a miluje být řešeny a objímat . Lidé, kteří mají alergii na kočičí alergeny zjistili, že vlastnit Sphynx kočka je snesitelnější . Tyto kočky jsou inteligentní , velmi aktivní , hravý , sladký , tvrzené a to i v domácnostech s dětmi , psy a jinými kočkami .
Péče

Sphynx kočky vyžadují zvláštní péče . Týdně koupel se doporučuje kvůli ropné nahromadění na jejich kůži . Jejich vlasové folikuly produkují ropu ,stejně jako kočky s vlasy , ale s žádným vlasy pomoci absorbovat olej , jejich kůže se stává mastný . Jejich oči a uši by měly mít také úklid jednou týdně , aby se odstranily případné výtok z očí a ušního mazu . Sphynx kočky jsou citlivé nachlad a slunce , venkovní expozice by měla být omezena . Jejich těla jsou vždy snaží udržet v teple a mají vyšší metabolismus než ostatní kočky , a proto , že vyžadují více potravin v jídle .
Standardy chovu

American Cat Standards Association chovatelé " umožňujísamec Sphynx být o 25 procent větší než samice . Měly by mít velikost střední hlava , brada by měla být pevná , měla uši být velká a kulovitá , lícní kosti a výraznéoči zelené nebo oříškově hnědé , je přijatelná . Jejich těla by měla být pevná a svalnatá, s širokým hrudníkem a zaobleným břicha . Nohy by měly být přiměřené , aby jejich těla se zadními nohami mírně delší než přední . Polštářky na nohou by měla být silnější než u jiných plemen . Sphynx kočka by měla mít velmi málo vousy a řasy akůže by měla být pomačkané . Standardní hmotnost pro ženy je 5-8 liber apes může vážit až 10 kg.

Copyright © www.421948.com