Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Habešská kočka Informace

Habešská kočka nebo " ABY ", je považován za jeden z nejstarších čistokrevných koček na světě , i když , jak starý jepředmětem debaty , podle Asociace Cat chovatelé " ( CFA ) . Od té doby,hobby kočičí představení začalo v roce 1800 ,habešské se stal jedním z nejpopulárnějších krátké vlasy kočičích plemen v Evropě a Severní Americe . Historie

Sochy ze starověkého Egypta ukazují, dlouhé končetiny , krátké vlasy, kočky a náhrobní obrazy často líčen dlouhé , štíhlé kočky s písečnými - barevné nátěry , ale to může být jennáhoda . Britští vojáci vracející se z Habeše ( nyní volal Etiopie ) přinesl kočky s nimi v roce 1800 . Nejstarší rozpoznatelné plněné Habešská lze nalézt v Leiden Muzeum Holandska . Nikdo neví, kdykočka zemřela , alepreparované tělo koupil kolem roku 1835 . První Habešská kočka napsáno o to v roce 1872 . 1896 ,plemeno společnost začala v Anglii .
Identifikace

ABY jedlouhý , štíhlý , kočka s ocasem , který se objeví delší než ocasy většiny koček . Nicméně, oni nejsou tak hubený , ani to , že mají velmi protáhlou tvář siamské kočky . Jejich hlavy jsou ve tvarutypické kočky , i když jsou uši mírně velké v poměru ke zbytku hlavy . Bez ohledu na to, co odstín červeno-hnědé , které jsou in, všechny Habešané mít znatelný M na jejich čelech .
Color

K dispozici jsou čtyři barvy oficiálně uznána u CFA . Jedná se o červený ,lesklý zlatý připomínající kaštanové koně , plavá , jen měkké broskve a krémová barva , červená , což jevíce skořice barva červená a modrá ,kombinace béžové a černé chloupky , které tvoří namodralou srst . Všechny Habešané mívají bílé čenichy a krky , a světlé spodky . Habešané " oči mohou být žluté nebo zelené , alenejčastější barva je zlatá .
Temperament

Habešané jsou aktivní , vysoce inteligentní kočky, které dluhopisy silně se svými lidskými společníky . Mohou být vyškoleni k tomu jednoduché triky a často skončit v reklamě nebo v televizi . "Kompletní průvodce pro kočky " konstatuje, že se dobře s jinými zvířaty , dětmi a seniory . Často nelíbí se bude konat . Oni nejsou tak hlasitý jako některé další plemena , jako je například siamské .
Zdravotní problémy

Habešané jsou zdravější než mnoho jiných čistokrevných koček , jako jsou perské , ale jsou náchylné k některým zdravotním problémům , v souladu s " Kompletní průvodce pro kočky . " Patří mezi ně atrofie sítnice , které může způsobit slepotu , problémy s čéšky vymknutí tzv. luxace pately a ledvin , včetně potenciálně fatální renální amyloidózy . Habešané s renální amyloidózy by neměli být chováni , protože to jegenetické onemocnění .

Copyright © www.421948.com