Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Charakteristika sibiřské kočky

Sibiřská kočka , někdy nazýván sibiřský lesní kočka jepolo - dlouhosrstá přírodní plemeno kočky ( neobdělávané lidmi ) . Ačkoli jenárodní kočka z Ruska , jeho původ jezáhadou . Vzhledem k tomu , že bylo považováno za běžné domácí kočka v Rusku , málo zaznamenány informace o plemeni existuje předtím, než moderní době . Historie

sibiřský byl zařazen mezi plemena uvedených v době první výstavě vůbec se konala v SSSR v roce 1987 . Toto plemeno bylo dovezeno pouze do Spojených států v roce 1990 , a ačkoli sibiřské kočky jsou hodně hledal po kočka chovatele , jsou stále vzácné v amerických domácnostech . Plemeno byl přijat k registraci AsociaceCat chovatelé " v únoru roku 2000 . V roce 2006 ,sibiřská kočka postoupil do stavu mistrovství ve výstavním kruhu .
Vzhled

sibiřský jesilná , mohutně postavená kočka s svalnaté zadní nohy a velký žaludek . Samec se obvykle váží mezi 15 a 20 liber , ažena , 10 do 15 liber . Sibiřský je kratší a zavalitější , než podobný-vypadat jako mainské mývalí kočky a Norská lesní kočka . Je pomalejší zrát , než většina ostatních koček ,Sibiřská kočička nemusí dosáhnout plné velikosti , dokud je 5 let
Kabáty a barvách

Sibiřská zima srst je bohatá a plná , zatímco jeho letní srst je kratší a není tak hustá . Vzhledem k tomu, že se vyvinul přežít drsné severské zimy , má trojitý kožich , která odolává vodě . Toto plemeno je dodáván ve všech tradičních kočičí barev , včetně těch s " ostrými " barvách ( které mají jinou barvu na nohy , ocas , uši a obličejovou masku ) . Mnozí majitelé a chovatelé se domnívají, žesrst sibiřského žen , zejména je hypoalergenní , a proto jedobré pet pro ty, kteří jsou alergičtí na kočky . Jsou zapotřebí vědecké studie na podporu těchto tvrzení , podle internetových stránek CatRealm.org .
Postavy

sibiřský je známý pro bytí dobromyslný , hravý a aktivní , a je často popisován jako " pes - jako . " Toto plemeno má být kolem lidí a stává se sám bez člověka nebo jiných domácích zvířat kolem . Sibiřské kočky jsou známé pro své schopnosti skákat , jsou přírodní horolezci a rádi výsosti . Oni jsou přitahováni k čerstvé tekoucí vodou a bude pít z kohoutku . I když mají tichý hlas , Siberians jsou poměrně hlasitý a často " diskuse " tím, že pípáním .
Péče

Sibiřská kočka je obecně velmi vytrvalý , s žádnými známými genetickými vadami . To neuvolňuje tolik , s výjimkou dvakrát ročně , pokud to klesne jeho kabát . Na rozdíl od jiných dlouhosrstých plemen , jeho srst odolává rohože ,jednou nebo dvakrát týdně kartáčování je dostačující . Sibiřské kočky jsou inteligentní a dobře zvladatelný , vyžaduje duševní i fyzickou stimulaci , aby jim z darebáctví , uvádíinternetové stránky Traditional Cat Association .

Copyright © www.421948.com