Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Psi >> Psí plemena

Black Labradoodle Fakta

Černá labradoodle ječlenem zvíře z vědecké rodiny psovitých šelem a jechován potomek pudla a labradora . I když ještě není oficiálně uznán jako čisté plemeno American Kennel Club,labradoodle jeoficiální plemeno v jiných částech světa , včetně Austrálie . Labradoodles přijít v široké škále barev , včetně černé . Plemeno Atributy

Labradoodles mají průměrnou životnost 13 až 15 let. Rostou 14-26palec na výšku a 22 do 92 libra . Labradoodles jsou tři typy nátěrů , které jsou roztříděny podle textury , včetně " vlny ", což jenejvíce hypoalergenní , není náchylná k šíření a nemá psí zápach , " fleece ", což je mírně hypoalergenní s minimálním množstvím vylučování , a také ne pes zápach a " vlasy " , který je nejméně hypoalergenní a vytváří světelný uvolňování . Kabát barvy jsou zlato , kavárna, stříbrná, modrá , krém , čokoláda , meruňka krém , meruňkový, červený , křídy a černé .
Zbarvení

labradoodle formálně kategorií jako černé barvy , má solidní , tryskové černý kabát s žádnými jinými prolínání barev a úplně černým nosem . Nicméně , černé labradoodlové může postupně vyvinout interspersing stříbrné - bílé chloupky - v první řadě na zádech - jsou-li nést recesivní gen stříbrnou . Mohou také vytvořit sprinklings z hnědé vlasy , obvykle na jejich ocas , nohy a obličej , pokud mají recesivní hnědý gen . Modrá - což jevzácné barvy - a stříbrné labradoodlové se rodí s černou srstí , ale rozvíjet obvykle své stálé , dospělých barvu do tří let
Genetika
.

fenotyp je viditelným projevem účinků genu , zatímcogenotyp jetechnický genetické složení organismu , ať už je vyjádřena vizuálně , nebo ne . Také psi mají dvě základní pigmentové granule pro kabátů : pheomelanin , která je červená /žlutá , a Eumelanin , což je černá /hnědá . Podle Westwood Labradoodles , Goldendoodles a severoamerických retrívrů , zatímco tam jsou jiné kódy a interakce v rámci genetické řady černých labradoodles , součást jejich fenotypu a genotypu genetické kódování je " BBE " , který je dominantní černý gen nebo " B ";recesivní hnědý gen nebo " b " aeumelaninu pigement nebo " E. "
Historie

Labradoodles byly poprvé vyšlechtěna v roce 1988 Wally Cochran , Victoria Austrálie Royal Guide Psi . PoHawaiian slepá žena požádala, abyorganizace odeslat vodícího psa , který by se zhoršit alergie jejího manžela , Cochran provedli řadu testů zahrnujících psí sliny a kabát vzorky . Výsledkem bylaprvní generace labradoodles , chován od Royal vodicích psů " labradorský retrívr a pudlů .
Pet Care

Celkově labradoodlové pozitivně reagovat na diety které patří drůbež a ryby . Labaradoodle potřeby o péče srsti se liší podle typu srsti . Běžné očkování pro labradoodles zahrnují ty, pro Corona viru , hepatitidy , parvovirus , psince, vzteklině , leptospiróze a Parainfluenza . Zatímco labradoodlové přizpůsobit tak , aby vnitřní nebo venkovní bydlení , které jsou více nakloněny k stájí a jsou velmi lidé-orientované .

Copyright © cs.xzhbc.com