Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Psi >> Psí plemena

Goldendoodle Fakta

Goldendoodles ,populární napříč mezi zlatých retrívrů a pudlů , byly nejprve záměrně vyšlechtěn v roce 1990 jako větší verze " cockapoo . " Goldendoodles , zpravidla , jsou inteligentní , věrní rodinní psi . Mohou být chována v různých způsobů , což vede k celé řadě vystoupení a rozdíly v temperamentu . Dobře vyškolených a dobře - miloval Goldendoodles jsou některé z nejvíce sympatický a příjemný psí společníky . Všechny Goldendoodles mají vysoký potenciál pro držení " hybridní ráznost , "zdraví a vitality běžně vyskytují při překračování plemen v rámci jednoho druhu ( ať už domácích nebo psi ) . S každou následující generaci nad rámec původního čistokrevné kříže - v případě smíšené štěňata plemene se smíšenými mláďat - výhody hybridního poklesu síly. Goldendoodle Základy

Goldendoodles , jako cross - chovu , nejsou považovány za čistokrevní psi a nejsou jako takové uznány American Kennel Club . Goldendoodles často nesou kombinaci fyzických a duševních norem charakteristických ze dvou mateřských plemen . Obě plemena jsou , jako obecné pravidlo , vysoce inteligentní a věrný . Zlatý retrívr je obecně více odchozí s více uvolněný temperamentu než jejich bratranci pudlíka , a tyto vlastnosti jsou podporovány v Goldendoodle štěňat . Goldendoodles , i přes jejich dlouhou srstí , může být velmi nízká , přístřešek na no- kůlna s vysokou úrovní " alergie přátelské , " podle Goldendoodles.com . " Zpětné křížení " nebo F1b Goldendoodles mívají nejnižší ceny talířku .
Chov

goldendoodles , jako hybridní psi , jsou uvedeny označení skládající se z písmene " F " ačíslo , které ukazují jejich genetickou vzdálenost od čistokrevných rodičů - v podstatě , údaj o jejich generační stavu . F1 Goldendoodles jsou kříženci první generace a mají obvykle 3 - až 5 - palcové kabáty , které potřebují pravidelné péče. F1b Goldendoodles jsou známy jako " backcrosses " -výsledek z F1 kříže s plnokrevník jednoho z rodičovských plemen . F2 Goldendoodles jsouvýsledkem chovu mezi dvěma F1 Goldendoodles a F3 Goldendoodles jsouvýsledkem křížení mezi F2 generace . F2 a F3 Goldendoodles jsou zřídka chováni a výsledky jsou méně předvídatelné - . Tyto kříže později generace může mít krátké , drátovitá , nebo dlouhé kabáty a výrazně se liší ve velikosti

Velikosti

Goldendoodles může být standardní 24-26in. vysoký , asi 60 až 85 libra , . střední na 22 až 24in. vysoký a 45 až 55 libra , . nebo miniaturní , měření 20-22in. , až o 40 lbs . Standardní Goldendoodles mají obvykle standardní pudlů jako rodiče , a byla první Goldendoodles chováni . Miniaturní Goldendoodles mají miniaturní nebo toy pudl , jako rodič , když se tyto kříže se může značně lišit ve velikosti , a ne všichni členové vrhu vyroste být miniatury , mnozí budou střední Goldendoodles , nebo dokonce dosáhnout velikosti standardních Goldendoodles , díky jejich zlatého retrívra dědictví . Miniaturní Goldendoodles byly poprvé zavedeny Kate Schoeffel Austrálie v roce 1999 , podle Goldendoodles.com . Miniatury často mají popudliví jejich miniaturní pudl rodiče a mohou mít větší zdravotní problémy než jejich standardní bratranci , takže brát tyto faktory v úvahu při výběru miniatury .
Jsou ty pravé pro vás ?

Goldendoodles , zejména backcrosses , jsou vynikající volbou pro rodiny s dětmi , kteří chtějí nízkou přístřešek nebo no- přístřešek psa , nebo ti, kteří trpí alergií . Oni jsou obvykle přátelské a loajální zvířata , i když miniatury může vyvinout méně než ideální nálady . Je-li vzhledem k náležitou péči a pozornost , může Goldendoodles být některé z nejlepších domácích zvířat na trhu . Budete se muset udělat čas na týdenní bázi pro péči o srst vašeho psa . Goldendoodles jsou velmi společenští psi a mohou vyvinout problémy s chováním od škodlivých povahy špatné nálady , pokud izolována po dlouhou dobu. Nemusejí nutně potřebují společnost jiných psů , ale touží po společnosti a pozornost svých lidí . Jsou přátelské k dětem a ostatní domácí zvířata , a obvykle mají praštěný ještě inteligentní , bezstarostný osobnosti jako dospělí . Pokud vám záleží na vaší Goldendoodle jako každý pes si zaslouží , budete odměněni letech oddanosti od zdravé , chytré , inteligentní společník .

Copyright © cs.xzhbc.com