Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Psi >> Psí plemena

Greyhound Fakta

chrti jsou velká , elegantní psi známé po celém světě za to, že závodní psy . Tito psi jsou často nazýváni " svět je nejrychlejší pecivál " , protože i když jsou rychlé , to nebudou mít nadměrné množství energie jako pravidlo. Zatímco chrti jsou závodní psy , mnoho lidí zachránit je po jejich závodní kariéry více než dát jim dobrý domov a rodinu . Popis

Chrti jsou vysoké , štíhlé psy a dostat se až do 30 palců na nejvyšší místa jejich ramen . Tito psi mohou vážit až 80 kg. Chrti jsou dlouhé , tenké nohy , které jsou zcela rovně dopředu . Jejich truhly jsou široké a široké a zužují směrem nahoru do úzké zadní straně . Tito psi mají krátkou , jemnou srst, která neuvolňuje moc a nepotřebuje mnoho péče.
Temperament

chrti jsou inteligentní psi a jsou loajální k jejich vlastníků a rodiny . Tito psi jsou mnohem více vyhrazena s lidmi , dokonce i jejich majitelé , než jsou ostatní plemena , nicméně . Oni pravděpodobně nebude vyskočit , vrtět ocasy a ukázat svou radost při pohledu na vás stejně jako ostatní psi by . Dokonce tak , chrti pouto silně právy jejich vlastníků a potřebují klid, dokonce i disciplínu . Nemají kůry často a zatímco oni milují běh , budou chrti pravděpodobně se zdají být velmi líný většinu času .

Závodní

Chrti jsou velmi dobře známé pro jejich historii jako závodní psi . Typicky chováni pro závodění , tito psi obvykle závodit za zhruba tři až čtyři roky , zatímco chrt je životnost je až 13 let. Mnoho chrti v minulých jejich závodní nejlepších utraceno , prodávány výzkumu společnosti nebo splnění jiných nešťastných konců . Z tohoto důvodu , mnoho záchranné skupiny se psy a najít rodiny , aby je přijaly . Přijetí vysloužilý závodní chrt může být obtížné, protože od té doby byly pracovní psi celý svůj život , může se vrátit k některým štěně chování , jako je žvýkání , teď mají šanci . Rovněž je třeba , aby se stýkal s jinými plemeny psů , protože nebyly nikdy vystaveny na ně předtím. Mnozí závodní chrti nebude vědět základní věci , jako je například , jak chodit na vodítku , nebo pěšky po schodech nahoru .
Zdravotní problémy

jako u většiny psích plemen , Greyhound je náchylný na některé zdravotní problémy . Vzhledem k jejich velké prsou , tito psi jsou náchylné k nadýmání , které může vést ke smrti . Aby se tomu zabránilo , krmit psa dva nebo tři malých jídel denně , spíše než jeden velký jídlo . Chrti mohou být také netolerantní anestezie a některé bleší léky . Jejich tenké , křehké kosti , aby byly náchylné ke zlomeninám a přestávky .

Copyright © cs.xzhbc.com