Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Psi >> Psí plemena

Sheltie Vs . Collie

Podle American Kennel Club obaSheltie , často známý jako Sheltie , akolie vysledovat jejich kořeny zpátky do border kolie Skotska . Kolie vyvinut ve Skotsku jako ovčácký pes , zatímcošeltie byl vyvinut na Shetlandských ostrovech . Šeltie je často označován jako miniaturní kolie , protože podobného vzhledu , jiné než velikost , z obou plemen . Existují i ​​jiné rozdíly mezi těmito dvěma plemeny . Velikost

standardní AKC pro Sheltie jepes asi 13-16palců na výšku na rameno . Kolie může být stejně vysoký jako 26 palců v kohoutku a vážit až 75 kg. Vzhledem ke své menší velikostišeltie často vykazují menší a jemnější rysy než kolie .
Color

kolie lze nalézt ve čtyřech barvách . Sable a bílá jenejčastější barva a bude připomínat lidem slavné Lassie . Ostatní barvy jsou tri -color, podobně jakosobolí a bílá s přidáním černé , modré merle , modravým ředění černé a bílé vlasy a čistě bílé . Šeltie jsou také nejčastějisobolí a bílá srst vzor s all černou srst a modré merle je také možné .
Temperament

Podle internetových stránek Dogs.net , šeltie mají obvykle více aktivnější temperament a osobnost než kolií . Kolie jsou více známí pro jejich klid a rafinované temperamentu .
Srst

kolie se vyskytují ve dvou vrstvách . Hrubosrstý kolie jeběžnější a známější než hladkou vrstvou kolie . Šeltie se vyskytují pouze v ekvivalentu hrubé srsti a vždy vykazují delší srst .
Pracovní Charakteristika

Jakšeltie a kolie jsou pasení plemena vyvinuty na pomoc při kontrola zvířat . Šeltie byl speciálně vyšlechtěn k práci ovcí ve skalnatých pastvinách na Shetlandských ostrovech , zatímcokolie sloužil stejný účel ve větších pastvinách Skotska . Větší kolie by také nahnali dobytek ve Skotsku , zatímco dobytek jsou méně časté na Shetlandských ostrovech . Jak udělat loajální a inteligentní zvířata .

Copyright © cs.xzhbc.com