Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Psi >> Psí plemena

Behaviorální Informace o amerických Staffordshire Psi

Americký stafordšírský teriér jepřátelský a milující pes , pokud je zahrnuto v rodině . Nicméně, když v defenzivě , je kompetentní a bude bránit a chránit rodinu, když oni jsou v ohrožení. Uznány American Kennel Club od roku 1936 , toto plemeno je svalnatý a podsaditý , měřící 17 do 19 palců na rameni s hrubou , lesklou srst . Psí sporty , jako je agility a sledování jsou dobré koníčky tohoto inteligentního plemene . Historie

Americký stafordšírský teriér ( AST ) byl pravděpodobně vyšlechtěn z pre - 19. století anglický buldok a hra teriér plemeno . (" Hra " pes je ten, který je ochoten plnit úlohu bez ohledu na to, co . ) Bred pro býčí trápit ,buldok tohoto období byl atletický a postavil vyšší a rovnější , než anglický buldok dnes . AKC hlásí, že je pravděpodobné,foxteriér v kombinaci s buldok vytvořit psa , kteří mají pozitivní vlastnosti obou . Předchozí jména AST patří Bull -and- Terrier psa , půl na půl , Pit Dog , Pit Builterrier , Stafordšírský bulteriér , americký bulteriér a Yankee teriér .
Pit Bull připojení

termín " pitbul " neodkazuje na určité plemeno psa . I když až pět plemena mohou být zahrnuty pod označení " pitbula , "Americká společnost pro prevenci krutosti na zvířatech ( ASPCA ) zužuje pitbuly být buď american pit bull teriérů nebo Americký stafordšírský teriér . To nemusí nutně znamenat, že AST jeagresivní a nepředvídatelné pes . Zatímco většina psů nebojují zranit , pitbuly byli chováni nikdy ustoupit ( odtud jejich odvahy ) . Pokudpitbul je vyprovokován , agresivita může přijít rychleji k nim , a někdy i jejich kousnutí zranit , ne jen varovat .
Školení

Nejlepší způsob, trénovat AST a zabránit náchylnost k agresi je velmi brzy socializace . Štěňata , kteří jsou kolem jiných štěňata naučit, jak se chovat sociálně , hrají a zkušenosti pozitivní interakci . Boj mezi dvěma štěňat je běžné , a pokud jim bude dovoleno pokračovat znárodnit , nebudou spojovat interakci s boji . Více socializace se dostanou , tím více pozitivní zkušenosti, které budete mít , améně defenzivní budou. Pokud je omezené a obecně negativní kontakt s ostatními štěňaty ,AST může vidět každý štěně jako hrozbu .
Interakce s lidmi

Pit Bull psů , stejně jako AST , nebyli chováni být agresivní vůči lidem . Mají dokonce přezdívku "pes chůva je ", protože jejich spolehlivosti s dětmi . Jejich ochranný duch , trpělivost a vysokou bolest tolerance z nich dělá ideální pro hraní s dětmi , kteří mají tendenci táhnout , hrabat a prod . Když byli psi chováni k boji , každý pes , který zaútočil na člověka byl zaznamenán , což eliminuje zvláštnost v budoucích generací . Majitelé stál v jámě se svými psy a často se zapojoval a vytáhl od sebe . Někteří majitelé se snaží z těchto plemen k udržení tvrdé nebo macho image a podporovat své psy rozvíjet špatné chování . I když to může býtriziko pro záchranářských psů , byAST odmala vychoval v láskyplném prostředí, nemůže býthrozbou pro člověka .
Legislativa

Protože jejich zařazení jako pitbuly ,AST bylocílem právní úpravy plemeno specifické , a některá města neumožňují vůbec. Plemena , kteří mají v anamnéze agresivní chování , bez ohledu na důvod nebo pozadí pro psy , jsou zaměřeny těmito místními zákony , a pitbuly přitáhnout největší pozornost . Zatímco genetika psa by mohly ovlivnit jeho sklon k boji , další faktory ( zejména socializace , dohled a zpracování) větší váhu ve věci . Mezi problémy související s právními předpisy plemene specifická je Nesprávná identifikace a pit bull plemena jsou velmi mylně . Odpovědnost vlastníka je prvořadá s jakýmkoliv psem , a to nejen americký stafordšírský teriér , a rozsáhlé socializace a dohled s dětmi je nutné .

Copyright © cs.xzhbc.com