Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Jak vědět, zda váš pes je příliš tlustý ?

Vedení domácího mazlíčka dobře krmil je společným cílem všech odpovědných majitelů psů , ale věděli jste, obezita je stejně nebezpečná jako příliš tenké ? Pokud máte obavy o kilo vaše štěně bylo balení v poslední době , existuje několik jednoduchých metod , jak zjistit , jestli je opravdu nadváhu . Rib test

můžete dozvědět hodně o zdraví Vašeho psa jen tím, mnul si hrudník . Položte své prsty na bocích těla za ramena a jemně cítit po okolí . Zatímcomálo tuku pod kůži, je naprosto v pořádku , neměli byste třeba stisknout těžké cítit každé žebro jasně . Štěně může být nad jeho zdravé hmotnosti Potřebujete-li pevně stisknout cítit žebra , nebo v případě, že kůže je kryjí se valí do záhybů větší než půl palce . Také byste měli být schopni cítit své páteře, kyčle a ramenní kosti bez větší námahy.
Tvar těla

Při pohledu na svého psa z boku , by jeho břicho úhel směrem nahoru v téměř rovné linii směrem k jeho rozkroku . Pro většinu psů , žebra a hrudník by měl býtnejnižší část profilu jejich trup , když stojí na čtyřech nohách . Pokud břicho poklesy vašeho psa pod hrudním košem a nemá sklon stále nahoru k jeho zadní nohy , pak se vaše štěně může být považováno za nadváhu nebo jsou obézní , podle The Bill Foundation . Z pohledu shora dolů , vašeho domácího mazlíčka orgán by měl mít mírný tvar přesýpacích hodin . Zdravé psi mají výrazný pas před jejich boků .
Zdravotní problémy

Dokonce i pár kilo nad " ideální " hmotnosti pro vašeho psa může dát klapky na jeho energetické úrovni . Pokud by se zdráhá vykonávat , nebo se zdá, mnohem dříve, než on dělal v minulosti dojdou páry , pak jeho tělesné hmotnosti může být držet ho zpátky . Nadváha odrazuje ho od výkonu , který urychluje pouze nadměrné tělesné hmotnosti . Ložisko příliš mnoho tuku inhibuje jeho srdce , plíce a trávicí systém . Je to také z něj dělá náchylnější k infekčním onemocněním a problémy s klouby .
Zeptejte se veterináře

Vezměte si štěně v pro vyšetření a poraďte se s veterinářem o jeho tělesné hmotnosti . Pokud se domnívá, že váš mazlíček potřebuje shodit pár kilo , ptát bezpečné strategie hubnutí , včetně denního kalorického přidělení a jídlo frekvenci . Podívejte se na štítek na vašeho domácího mazlíčka jídlo najít obsah kalorií a doporučené velikosti porcí . Necháte-li jídlo misku psa celý den , je tudobrá šance, že přejídání , spíše než nezdravých potravin je odpovědný za jeho tělesné hmotnosti . Krmivo psa podle doporučení Vašeho veterináře , pokud jde o každodenní kalorií a spotřeby živin .

Copyright © www.421948.com