Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Jak zabránit Parvo v útulku

Psí parvovirus , také známý jako parvovirus , je jednou z nejčastějších příčin štěně průjem a může být fatální pro mladé nebo dospělé psy . Parvo ukázalo jako problém během pozdní 1970 , a v 21. století, to jevelmi časté onemocnění, pes , zvláště v útulcích . Některá plemena - Labradors , němečtí ovčáci , pitbuly , dobrmani a rotvajleři - jsou obecně náchylnější k onemocnění . Psi mladší než 6 měsíců jsou náchylnější k parvovirus než dospělých psů . V útulku , opatření k prevenci Parvo jsou životně důležité pro zdraví každého psa . Věci, které budete potřebovat
dezinfekční prostředek
Hand Sanitizer
vakcíny
Zobrazit více Instrukce dovolená 1

Čistěte a dezinfikujte celý úkryt na pravidelném základě , s použitím dezinfekční známo, že zabil virus parvovirus . Domácnost bleach je účinný proti parvovirus , a po zředění v 01:32 řešení je bezpečné kolem psů . Chcete-li řešení 01:32 , přidat 4 unce bělidla na jeden galon vody . Peroxymonosulfát draselný , prodávané pod proprietární značkou Trifectant , je také účinný proti parvovirus . Trifectant je méně korozivní než bělidla , a nemusíte připravovat čerstvé roztoky denně . Podle toho, co dezinfekční prostředek použít , ujistěte se, vyčistit vnitřní chodby, chodníky a prostor pro krmení kromě chovatelské klece .
2

Snížit riziko návštěvníků přístřeší a zaměstnanci šíření Parvo od psa, aby pes . Parvo lze provádět na ruce nebo oděv člověka , pokud ona je v kontaktu s nakaženým psem . Poskytnout snadno přístupné ruční Sanitizer pro zaměstnance a návštěvníky použít jako oni se pohybují přes útulku , a mezi kontaktem s různými psy . Ujistěte se, že zaměstnanci nosit čisté oblečení každý den . Pokrývky bot a nohou myje může zabránit šíření infekce kolem útulku v obuvi stupňů .
3

Vakcinujte psů proti parvovirus při příjezdu na místo úkrytu . ASPCA doporučuje první vakcinace každé štěně na 5 až 6 týdnů , a správu přeočkování každé dva týdny , dokudštěně je mezi 14 a 16 týdnů . U plemen s vyšším rizikem parvo , očkování mohou být i nadále až do 18 týdnů věku . Dospělí psi mohou být očkovány s konkrétní , jednotlivá dávka vakcíny živé parvo .
4

Dávejte si pozor na příznaky a symptomy parvovirus v každém jednotlivém psa . Běžné příznaky zahrnují parvovirus škodlivý nebo krvavý průjem , zvracení , ztráta chuti k jídlu , slabost a letargii . Psi mohou mít horečku nebo se objeví v depresi . Pokud máte jakékoliv pochybnosti o stavu parvo psa , hledají kvalifikované veterinární pomoc .
5

Izolujte žádného psa napaden parvovirus okamžitě . Pes by měl zůstat v karanténě po dobu nejméně dvou týdnů , které nemají kontakt s ostatními psy v útulku . Pokud je váš úkryt není vybaven pro izolaci a karanténu , může to být nejlepší zaslat infikovaný pes zvířecí nemocnice k ošetření . Pokud léčbu v útulku , ujistěte se, že není sdílení vodních koryt , krmení mísy nebo ložní prádlo mezi nemocného psa a ostatní . Nepoužívejte mopy na čištění podlahy z útulku , protože mopy může nést infekce z karanténního území se zbytkem krytu .
6

Snížit riziko parvovirus krmením všechny psy v útulku vysoce kvalitní a věku vhodná strava . Udržovat pravidelné odčervování plán pro všechny psy . Uchovávejte štěňata odděleně od dospělých psů , a dále oddělit štěňata věkové skupiny nebo narození vrhu . Snížit hladinu stresu psům v útulku vytvořením jako klidné a relaxační prostředí , jak je to možné . Vypněte útulku světel v noci , aby se psi mohou dostat dobrý noční spánek . Uvolněně a odpočatě pes je méně citlivý na parvovirus a dalších nemocí .

Copyright © www.421948.com