Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Noční slepota v schapendoes

schapendoes jsou dlouhé vlasy ovčácké psy , které mají černou a bílou srst . Mají dlouhé uši a hustě pokryté hlavy s kožešinou , která často pokrývá nebo částečně brání jejich oči . Schapendoes jsou známé pro bytí optimistický , aktivní a inteligentní . Nicméně , schapendoes podléhají chronických onemocnění, jako progresivní retinální atrofie ( PRA ) , který způsobuje šeroslepost . Schapendoe Historie

schapendoes , také známý jako holandských ovčáků , pochází z Nizozemska , kde byly použity k nahánění dobytka nebo ovcí přes ploché pastviny . Oni jsou věřil být příbuzný zaniklé německé Schafpudel a dlouhosrstých plemen , jako jsou polské nížiny , na ovčáckého psa a staré angličtiny ovčák . Toto plemeno se stal známý na přelomu 20. století , a byl ceněný pro svou inteligenci a hbitost . Přesto ,plemeno začalo mizet , jakstoletí postupovalo . Proto , holandský chovatel P.M.C. Toepoel začal chov schapendoes po druhé světové válce . První klub pro toto plemeno byl založen v roce 1947 , aSchapendoe byl uznán Organizací spojených Kennel Club v roce 2006 .
O schapendoes

schapendoes jsou středně velké a lehce stavěný . Jejich hustá srst jim dává dojem, že jsou větší, než ve skutečnosti jsou . Muž výška je kolem 17 až 20 palce dlouhá , a ženy jsou šestnáct-osmnáctin. . Schapendoes jsou agilní psi, kteří jsou zběhlí v skákání a běh , což z nich dělá vynikající při pasení . I když jejich ideální prostředí je široké rozlohy volné půdy , mohou také přizpůsobit městského života . Jejich inteligence a veselost z nich dělá ideální pro rodiny s dětmi .
Příčina šeroslepost

Schapendoe plemeno je náchylné k šerosleposti , způsobené progresivní retinální atrofie , nebo PRA . PRA je způsobena mutací genu CCDC66 na psím chromozomu 20 . CCDC66 se vyvinul u různých druhů obratlovců , a jegen protein nachází v sítnici oka , která je nezbytná pro zrak . Sítnice Některé schapendoes " postrádají tuto nezbytnou CCDC66 protein, který způsobuje šeroslepost .
Klipart šeroslepost v schapendoes

šeroslepost v schapendoes jeforma GPRA PRA . Podmínkou je dědičná , a způsobil , když oba rodiče jsou nositeli recesivní GPRA genu . Noční slepota může vyvinout , když jsou ve věku mezi 2 a 5, mezi , a jedegenerativní onemocnění, které může způsobit jim zcela slepý ve věku mezi 5 a 10 mezi . Nicméně chovatelé mohou zajistit, že schapendoes jsou GPRA zdarma přes genetické testování . Psi s aa genu, který plemeno s jinými psy s aa genu se nikdy rozvíjet GPRA .

Copyright © www.421948.com