Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Mikroskopické Dysplazie v Yorkshire teriér

Yorkshire teriér je nejznámější pro své drobné velikosti , a dlouhý sobolí a stříbrná srst . Yorkshire teriéři jsou v riziku onemocnění sítnice , které může vést k oslepnutí formuláře s názvem progresivní retinální atrofie také známý jako mikroskopické nebo retinální dysplazie . Tři různé formy řady onemocnění od mírné až těžké . Formy retinální dysplazie

sítnice dysplazie může být buď dědičné nebo virové stavu dárek od narození . Nejmírnější forma onemocnění způsobuje jednu nebo více záhyby v sítnici , ale závažnost , která se účinky psa vidění je neznámá . Druhá forma onemocnění ( geografické ) způsobuje dezorganizaci sítnice a snižuje psa vizi . Nejzávažnější forma způsobuje slepotu vzhledem k odchlípení sítnice .
Rizik a prevence

Chovatelé , kteří nemají podporovat kvalitu plemene s šlechtění a optimální odchov podmínky přispívají k chybným mláďat . Každý pes, který trpí retinální dysplazie by neměli být chováni , aby se zabránilo poklesu plemene . I když toto onemocnění není zcela znám , kvalita krmiv pro psy s dobrými zdroji vitamínu A a dalších živin , které podporují zdraví očí u plemen , která jsou náchylná k retinální dysplazie může snížit šanci na mírných forem sítnice dysplazie , které se vyskytují u stárnoucích psů .

Možnosti léčby

neexistují žádná známá léčba pro geografické a samostatných forem sítnice dysplazie . Pro majitele , kteří jsou ochotni držet jejich YT po oslepnutí , trpělivost a brzy školení je nezbytné propřechod bude hladký a úspěšný jak pro majitele a yorkie . Nemocnice zvířat a plemeno záchranné skupiny mohou mít seznamy podpůrných skupin pro ty, kteří pracují na udržení kvality života jak pro majitele a psa , stejně.
Úvahy

pro vlastníky , kteří mohou zvážit vzdát své Yorkie , přemýšlet o tom, kontaktovat plemeno záchranné organizace pro podporu a manažerských technik , které vytvářejí alternativy pro odevzdání slepou Yorkie . Yorkshire teriéři jsou loajální společníci , které mohou mít kvalitní život , který zahrnuje pravidelné cvičení čas , procházky a výlety se dopustil majitel .

Copyright © www.421948.com