Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Psi >> Pes zdraví

Typy Worms & parazitů , které zabíjejí zvířata

Některé druhy parazitů a červů může být smrtící pro domácí zvířata . To platí zejména pro psy a kočky . Očkování je nikdy 100 procent efektivní pro některé druhy červů a parazitů , a zvířata by měla podstoupit pravidelné zkoušky a fekální testy, aby se ujistil, že nebyly infikovány . Zvířata, která se smluvně měchovci , měchovcům , heartworms nebo kokcidie mohou být snadno léčit pomocí léků . Prevence infekce nebo podávání léčbu dříve, nežzvíře onemocní , jemnohem moudřejší postup , než léčení po faktu . Heartworms

Heartworms jsou přenášeny na psy kousnutím infikovaným komárem . Pokud seinfikovaný pes je neléčí červi mohou způsobit krvácení , ztížené dýchání , ucpaný cévy nebo smrt přes srdeční selhání . Několik různých léky jsou k dispozici, buď zabije heartworms nebo zabránění jejich růstu , aaktivní složka ve všech z nich jelék ivermectin . Psi by měli vždy podstoupit krevní testy ke zjištění heartworms před podáváním preventivních léků .
Měchovci

Kočky a psi mohou smlouvu parazitická měchovci požitím larev před nečistotami nebo výkaly . Měchovci usadit v tenkém střevě a konzumovat krev , aby přežili . Pokud se neléčí domácího mazlíčka s měchovci může zemřít anémie . Zvířata s měchovci může zvracet , zdá slabý a letargický a trpí tmavé , krvavé průjmy . Měchovci mohou být předány štěňata v děloze . Některé léky jsou účinné proti měchovci , včetně heartworm drog ivermektinu .

Měchovcům

měchovcům jsou téměř totožné s měchovci , což téměř stejné symptomy , které však žijí ve zvířete tlustého střeva . Fekální vzorky nemusí být vždy přesné whipworm diagnózu , protože červi sporadicky shodili jejich vejce . Lidé mohou smlouvu měchovcům a měchovci od domácího mazlíčka . Měchovcům mohou být léčeni perorálními léky , ale reinfekce je běžné .
Kokcidie

Kočky a psi jsou stejně náchylné k kokcidií , a protozoaic parazit, který způsobuje pěstované interních cysty . Tyto cysty může způsobit silné bolesti břicha a průjem , což může vést k vážným infekcím a smrti . Kokcidie je častější u mladých domácích zvířat , a zralé zvířata nemusí vykazovat žádné příznaky , když nakažený . Psi a kočky s kokcidií mohou potřebovat sulfonamidových léky , antibiotika a nitrožilní tekutiny .

Copyright © cs.xzhbc.com