Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Vakcína protokoly veterinárního škol

Většina majitelů domácích zvířat chtějí zajistit zdravý život pro své kočky nebo psa . Pravidelné veterinární prohlídky , spolu s důslednou očkování , jsoudůležitou součástí tohoto cíle . Přestorostoucí znepokojení ve veterinární medicíně naznačují, že mnoho očkování praktiky skutečně přispět k několika zdravotních problémů . Veterinární školy zavedly nové protokoly týkající se očkování postupy , aby se minimalizovalo riziko spojené s po - očkování . Rostoucí obavy o zdraví

Podle Dr. Jean Dodds , DVM , tam byl přesvědčivý výzkum ukazují, že více než očkování proti domácí zvířata mohou být škodlivé . Některé nežádoucí účinky jsou okamžité a patří bolesti kloubů , žloutenka, alergické reakce , záněty , poruchy nervového systému a modřiny . Další problémy , které se mohou vyvinout v průběhu času různé autoimunitní onemocnění, která postihují krev, játra, ledviny, střeva , klouby, nervový systém , svaly nebo endokrinní orgány .
Nové protokoly

Veterinární lékařské školy nyní doporučují střídavý očkovací schéma . Přestože vakcíny i nadále kritická pro prevenci několik život ohrožujících onemocnění , nejsou nutné tak často . Faktory pro stanovení očkování frekvence jsou zvířátka riziko expozice , věk , plemeno a celkový zdravotní stav . Roční krevní titry se doporučuje po prvním roce na vyhodnocení úrovně imunity . Typicky , geriatrické zvířata vyvinuli dostatečnou imunitu po letech očkování tak, aby i nadále jim přeočkování je zbytečné , nebo dokonce škodlivé .
Nezbytné kočičí Vakcíny

Podle Americké asociace Feline lékařů a Akademie koček medicíny , koťata by měly být očkovány proti panleukopenii , kalicivirem a kočičí herpesvirus 1 . Zpočátku , jako koťata , vakcíny by být podávány každé 3 až 4 týdny, začíná poté, cokotě je 6 - týdnů . Na 1 roku věku ,pro dospělé kočky by měly být znovu očkovat . Následné očkování může střídat každé 2 až 3 roky v závislosti na roční veterinární prohlídky . Vzteklina záběry jsou povinni každých 1 až 3 roky v závislosti na místních předpisů .
Volitelné Kočičí Vakcíny

Mnoho kočka vakcíny jsou považovány za volitelné školní protokolu veterinární a závisí na zda se kočky zůstat doma , nebo mohou jít ven . Chlamydophyla felis , Bordetella bronchiseptica , virus kočičí leukémie , virus kočičí imunodeficience , kočičí infekční peritonitida a Giardia vakcíny spoléhají na riziko kočky expozice , a nemusí být nutné .
Nezbytné psí vakcíny
< br >

Podle American Animal Hospital Association , by štěňata dostávají tři úvodní kola vakcín střežit proti psince , parvoviróze , adenoviry 2 a parainfluenza poté, co jsou 6 - týdnů . Měly by být znovu očkovat v období 1 roku věku . Po prvním roce , psi by pak měla být posouzena každoročně veterinárního lékaře k vyhodnocení úrovně odolnosti pro následné očkování . Vzteklina je třeba věnovat také každé 1-3 roky v souladu s místními předpisy .
Volitelné psí vakcíny

Mnoho vakcíny jsou regionální , nebo závisí na výši expozicepsa bude mít s ostatními psy . Volitelné vakcíny jsou Bordetella bronchiseptica , Leptospira , Borrelia burgdorferi , koronavirus Giardia a lymeskou boreliózu . Psi, kteří jsou naloděním v chovatelských stanic , služebních psů nebo u psů , kteří se účastní poslušnost třídy může být stále zapotřebí přijímat mnoho z těchto vakcín podle jednotlivých hlavních směrů pro konkrétní organizaci .

Copyright © www.421948.com