Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Špičáky a kašel Nemoci

Kašel onemocnění v špičáky mají celou řadu možných příčin . Viry a bakterie způsobují velkou část kašel nemocí z povolání , jako jsou chovatelské stanice kašel , stejně jako infekce a alergie. Typ kašle a symptomy doprovázející je poskytnout informaci o příčině , ale veterinární diagnostiku a léčbu i nadále klíčové. Chovatelská stanice Kašel

Chovatelská stanice kašel nebo akutní infekční tracheobronchitidy , způsobí psi produkovat vysoké, suchý kašel , který trvá přibližně dva týdny . Ošetřovatelé by měli oddělit infikovaných psů od zdravých psů v domácnosti nebo chovatelské stanice , aby se šíření infekce . Malé dávky dětský sirup proti kašli a zvlhčovače pomoci zmírnit příznaky . Psi mohou zotavit z chovatelské stanice kašel , aniž by viděl veterinář , ale pokud symptomy přetrvávají nebo se zhoršují , by majitelé hledají veterinární ošetření . Někteří psi zažít komplikace , které vedou k závažným zdravotním problémům . Vakcína Bordetella chrání psy od chytání většinu kmenů chovatelské stanice kašel .
Alergie

Psi trpí alergií , stejně jako lidé dělat . Sezónní pyl , kouř , domácí prach a plísně způsobují psí kašle . Podle Celeste A. Clements , kašel alergie související se zdá suchá a neproduktivní . Pes trpí alergií pravděpodobně bude vykazovat kýchání a příznaky svědění . Alergie často jasné bez ošetření jednou alergen listy , ale závažné případy by měly být diagnostikovány a léčeny veterinárního lékaře , který může předepsat steroidy .
Distemper

Distemper ovlivňuje každý pes jinak , s podmínkami, v rozsahu od mírných až po smrtelné . Nebezpečí je zvláště vysoké u mladých štěňat a psů se jinak špatného zdravotního stavu . Zobrazí sesuchý kašel v rané fázi onemocnění a doprovází apatie , horečka a tlustý žlutý výtok běží z očí a nosu . Psi vykazující tyto příznaky , musí navštívit veterináře okamžitě . Očkování zabránit psinka předem , ale majitelé neočkovaných psů musí být ostražitý .
Paraziti

pes zamořený červy může také kašel , když škrkavky migraci do průdušnici . Heartworms reprodukovat v plicích a způsobit vážné kašel povýměně okysličené krve mezi plic a srdce se stává brání . Veterinární lékař musí diagnostice těchto onemocnění . Šnekové nemoci související s dosáhly těžkou fázi, jakmile dojde k kašel , a jsou obtížně léčitelné . Prevence Worm poskytuje nejlepší ochranu proti těmto onemocnění , říká Clements .
Tracheální kolaps

tracheální kolaps se vyskytuje především v miniaturních a toy plemen , ale také mohou být uvedeny na prostřednictvím rozsáhlé tahal na obojek psa . Kdyžchrupavky podporující průdušnice degeneruje , to se zhroutí , což je suchý , troubit kašel . Jak tracheální kolaps horší ,kašel změní z neproduktivní do produktivní . Jakmile nastane kolaps , dokonce chirurgie není opravit příčinu problému , i když operace může vést ke snížení výsledné překážky .
Další příčiny

mnoho dalších psí nemoci patří kašel jako možný symptom . Tuberkulóza a plicní cévní onemocnění patří vlhký , produktivní a často krvavý kašel . Plísňová onemocnění také produkovat vlhký kašel , a může vést k zápalu plic . Pneumonie dochází za jiných okolností , stejně. Kokcidióza , další parazitární onemocnění , vytváří kašel a další příznaky podobné psince . Měkké , produktivní noční kašel naznačují vysokou pravděpodobnost městnavé srdeční problémy . Rakovina plic se obvykle vyrábí krvavý kašel a chronická bronchitida vytváří drsný , suchý kašel .

Copyright © www.421948.com