Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Nežádoucí účinky Reglan pro psy

Reglan , nebo obsahující metaclopramid , je antiemetikum lék používaný ke kontrole zvracení a gastrointestinální problémy u psů a koček . Ačkoli FDA schválil Reglan pouze pro použití u lidí , mohou veterináři legálně předepsat pro psy . Nežádoucí účinky Reglan jsou méně časté , ale mohou zahrnovat změny v chování , zácpy a dalších tělesných příznaků . Vzhledem k tomu, Reglan může negativně interagovat s některými léky , zveřejnit všechny léky, které váš pes užívá s vaším veterinárním lékařem. Také může Reglan způsobit nežádoucí vedlejší účinky u psů s určitými podmínkami.
Fyzikální

Některé nežádoucí účinky Reglan patří zácpa , ospalost, závratě nebo dezorientace . Pokud se tyto symptomy jsou chronické nebo se zdá extrémní obraťte se na svého veterinárního lékaře . Ona může být schopen předepsat alternativní lék proti nevolnosti Vašeho psa . I když vzácně , někteří psi mohou vyskytnout hyperaktivita od Reglan . Podle Dr. Wendy C. Brooks , DVM , DipABVP , vzdělávací ředitel VeterinaryPartner.com , Benedryl může pomoci zvíře , u kterého dochází hyperaktivitu . Obraťte se na svého veterinárního lékaře pro příslušnou dávku.
Záchvaty

Psi, kteří jsou náchylní k záchvatům nebo jste epilepsie by neměl být podáván Reglan řídit jejich nevolnost. Metoklopramid v Reglan prostupuje hematoencefalickou bariérou , ovlivňuje mozek a centrální nervový systém . Podle Dr. Barbara Forney VMD Wedgewood farmacie , Reglan snižuje práh pro vznik záchvatů , a tím i psa s epilepsií na riziko zvýšení počtu záchvatů .
Neurotoxicita

Podle Dr . Forney , psi mohou vyskytnout neurotoxicita na terapeutické hladiny . Ona doporučuje přerušit používání v prvních známkách potíží s centrálním nervovým systémem. Obraťte se na svého veterinárního lékaře pokud váš pes vykazuje známky poruch pohybového ústrojí , jako jsou mimovolné pohyby kroucení nohou , obličeje a očí. Někdypes bude mít pevné držení těla stejně.
Alergiky

Někteří psi mohou vyskytnout alergie na Reglan . Příznaky alergie se může pohybovat od náhlé průjmy a zvracení do anafylaktického šoku , kdy otok obličeje se vyskytuje , a váš pes může mít potíže s dýcháním . Při prvních příznacích alergie na Reglan , vzít svého psa k veterináři ihned .
Interakce

Reglan může interaktivní negativně s některými léky. Informujte svého veterinárního lékaře o léky, které v současné době dává svého psa . Mar Vista AnimalMedical Center doporučuje vyhnout se použití Reglan s phenothiazine sedativa , pokud váš pes trpí záchvaty. Narkotických analgetik a propanthelin bromid sníží účinnost Reglan .
Opatření

Reglan může vyvolat negativní vedlejší účinky u psů s určitými podmínkami . Reglan by neměl být předepisován pro březí a kojící feny , protože to může projít placentou a mléka , poškozuje nenarozené nebo kojící štěňata. Obsahující metaclopramid v Reglan je třeba se vyhnout i u psů , kteří trpí tumorů nadledvin , protože to může vyvolat vysoký krevní tlak . A konečně, pokud máte podezření, že váš pes má žaludeční obstrukce , nepoužívejte Reglan . Obsahující metaclopramid má stimulující účinky na žaludek by mohlo být škodlivé.

Copyright © www.421948.com