Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Co jeretinoblastom gen u psů

?

retinoblastom jerakovinný nádor v sítnici ,světlo - citlivé tkáně na vnitřní vrstvou oka . Retinoblastom gen , který se nachází na chromozómu # 13 , jenádorový supresor , což znamená, že zabraňuje nádorů prostřednictvím inhibice nadměrného růstu buněk . Když tento gen je nefunkční , buněčný růst pokračuje pod kontrolou, což často vede k retinoblastomovými nádorů u psů a lidí .
Historie

retinoblastom byla poprvé popsána v roce 1997 psů a zdálo se , že je podobný lidskému retinoblastom , dle do archivu Oční . Případ součástí Flexner - Wintersteiner rozety , paprsků a kola ve tvaru formace buněk charakteristiku stavu.
Příznaky

Mezi příznaky patří bolest, potíže s viděním , přešel oči a změny v duhovce barvu. Když fotografoval s bleskem , retinoblastom se jeví jako bílé záře v oku ,stav se nazývá " bílá oko . "
Způsobuje

Podle výzkumníků z University of Virginia, retinoblastom genové mutace se dědí , ale může být způsobena také environmentálními karcinogeny a náhodou . Případy, z nichž obě oči jsou téměř vždy dědičná.
Léčba

Podle " věstníku veterinární oftalmologie , " léčba retinoblastomem zahrnuje chirurgické odstranění nádoru , enukleace ( vyjmutí části nebo všechny z oka nebo očí ) , chemoterapie , radiační terapie a kryoterapie ( zmrazení terapie zničit nádor nebo nádorů ) .
Prevence /řešení

retinoblastom není možné zabránit u psů které zdědil nepořádek. Chovatelé často schopni poskytnout zdravotní historii retinoblastom připravit majitele na podmínku . Vyhnout se životního prostředí karcinogeny je dobré preventivní opatření pro psy bez zděděné mutace .

Copyright © www.421948.com