Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Jak je Mange Šíření

mikroskopické roztoči způsobují a šířit tři formy svrabu ? Sarkoptového , Cheyletiella a demodectic . Různé druhy roztočů způsobují různé druhy svrabu , které se šíří prostřednictvím přímého nebo nepřímého kontaktu s infikovaným zvířetem . Sarkoptového a Cheyletiella mange jsou nejvíce nakažlivé a mohou být přeneseny ze zvířat na lidi Identifikace
.

Hrabat svrabu roztočů --- drobné , osm - legged příbuzní pavouků --- vytvořit svědění , odlupování a open vředy na kůži . Vypadávání vlasů obvykle doprovází svrab napadení , a to buď z infekce samotné , nebo z infikovaného zvířete nebo osoby poškrábání.
Nemoc, šířící
Mange je nejčastěji spojován s toulavých psů .

Mange šíří tah přímým kontaktem s infikovaným zvířetem nebo osobou nebo nepřímého kontaktu s roztoči zamořené předměty, jako jsou lůžkoviny , oblečení, koberce nebo nábytek . Zatímco mange je nejvíce obyčejně spojený se psy , zejména toulavých nebo zanedbaných psů , může infikovat kočky , koně, divoká zvířata, jako jsou lišky a vlci , ovce, dobytek a lidi.
Základy < br >

Dámské roztoči zavrtat pod kůži položit jejich vejce , které se líhnou za několik dní , a pokračovat v napadení , kterým jejich vlastní vejce , podle vlastníka psa Guide webové stránky. V závislosti na typu svrabu ,zamoření vytváří středně těžkou až těžkou svědění a mokvání ran . Dámské svrab roztočů uložit až 40 vajec najednou.
Sarkoptového svrabu

sarkoptového svrabu , považovány za nejzávažnější z těchto tří typů , může rozšířit do všech částí těla a způsobit život ohrožující onemocnění kůže . Také známý jako svrab , sarkoptového svrabu způsobuje intenzivní svědění. Zvířata s sarkoptového svrabu nuly a kousat se do té míry, vytváření otevřené rány , které pokud se neléčí antibiotiky , může se nakazit a způsobit další zdravotní problémy.

sarkoptového infekce svrab u člověka trvat jen několik týdnů , protože roztoči nemohou snášet vejce v lidské kůži tak, že cyklus končí po několika týdnech , když zemře stávající roztoči . Svědění u lidí pochází z hrabání a pohyb roztočů , ale žádné nové vejce jsou uloženy .
Cheyletiella Mange

Cheyletiella mange , způsobené červené barvě roztočů , které jsou velké dost vidět bez pomoci mikroskopu , je také známý jako " chůze lupy . " Ovlivňuje štěňata , vytvářet lupy prachu jako na zvířecí hlavy, krku a zad. Cheyletiella svrab je vysoce nakažlivý , ale nebude trvat dlouho , podle vlastníka psa Guide webových stránkách.
Demodectic Mange
Cheyletiella a demodectic mange ovlivňují hlavně štěňata.

Demodectic mange je způsobeno tím, mikroskopických roztočů , které infikují štěňata do stáří jednoho roku a není tak nakažlivé jako jiné typy svrabu . Roztoči způsobující Demodectic svrabu může být aktivní v čistokrevné psy , které nemusí vyvinula rezistence na roztoče , podle vlastníka psa Guide webových stránkách.

Demodectic svrab příznaky patří řídnutí vlasů kolem očí, úst a přední nohy od vlasové folikuly ucpané roztočů. Tento typ svrabu často léčí se do tří měsíců , v závislosti na Marvista Animal Medical Center, ale mohou vyžadovat léčbu , pokud je infekce závažná a křupavé nebo bahno vředy se objevují .
Léčba

Odstraňování svrab , závisí na typu a závažnosti infekce . Veterináři obecně kontrolovat kůži zvířete a přijmout stěry určit diagnózu . U lehčích případů , veterináři předepisují roztoče zabít poklesů, myčky, prášky nebo masti . U vážnějších případech , silnějších poklesů a myje , včetně vápna a síry insekticidy řešení , mohou být použity . U těžkých případů , anti- bakteriální a anti- houbové léky mohou být předepsány .

Copyright © www.421948.com