Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Bodné ráně Zranění na psy

průrazů rány u psů může být být docela vážné. Jakmile zub jiného zvířete , nebopředmět, například střižových nebo hřebík , proniká kůží , může způsobit značné poškození tkáně kolem a pod ránu. Dokonce i relativně malé rány může skrývat modřiny a jinému poškození. Navštivte svého veterináře , zda váš pes pokousal nebo obdržel jiný typ bodné ráně .
Způsobuje

Psi mohou získat bodné ráně zranění z řady zdrojů, včetně pokousání zvířaty , udice , trny , hřebíky a jiné stavební materiály. Psi, kteří se potulují jsou více pravděpodobné, že narazíte na nebezpečné předměty než psi drženi doma, ale iboj v parku psa by mohlo dojít ke zranění. Zkontrolujte, zda svého psa pravidelně, aby tyto typy poranění před infekcí .
Úvahy

Budete se muset starat o propíchnutí rány odlišně v závislosti na tom, zda se rána zcela pronikla do pokožky nebo je povrchní . Rány , které nemají jít celou cestu přes kůži lze snadno čistit jemným dezinfekčním prostředkem a oblečený s antibiotickou mastí . Opakujte tento postup dvakrát denně, dokud se rána nezahojí. Vážnější dírové zranění bude vyžadovat ošetření od veterináře .
Prevence /Solution

Snížit šanci , že váš pes dostanepropíchnutí rány nad ním dohled , kdykoli je to venku , minimalizace vnitřní nebezpečí a udržet svého psa od ostatních zvířat , která by mohla kousnout . Dokonce i relativně malá zvířata , jako jsou kočky mohou produkovat ošklivé zranění. Mějte svého psa bezpečný dohlédněte na to, a ujistěte se, že víte, kde váš mazlíček bude , když nejste v okolí .


Upozornění

propíchnutí rány způsobené háčky , Porcupine brky nebo jakýkoliv objekt s protihrotem vyžadují pečlivou léčbu. Ujistěte se, že pod vypnout hrot nebo hák konec před pokusem a vysuňte ji . Pro malé objekty , můžete požadovat pinzety a sterilní jehlu . Nedovolte, aby jakýkoli materiál zůstal v ráně , a nikdy jednoduše vytáhnout háček z kůži psa .
Infekce

neléčí dírové zranění může se nakazit . Pokud zjistíte, otok nebo zarudnutí kolem oblasti , nebo pokud váš pes se zdá být v bolesti , obraťte se na svého veterináře . Infekce se musí léčit antibiotiky . Může být nutné fyzicky vypustit ke snížení zánětu ty závažné . Nikdy nečekejte a uvidíme, jestliotok jde dolů na jeho vlastní. Infikované dírové zranění může jít od nutnosti jednoduchou antibiotickou léčbu se vyžaduje chirurgický zákrok jenden nebo dva .

Copyright © www.421948.com