Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Septický šok u psů

Shock u psů nastává, když průtok krve klesne na úroveň, která je nižší než to, co je potřeba , aby zůstali naživu . Septický šok se týká původu šoku. Tento typ šoku dochází z infekce dostává do krevního oběhu . Septický šok u psů je vážný a naléhavý zdravotní stav , ve kterém je okamžité ošetření , aby přežili . V závislosti na tom, jak zapojitpodmínka se stala , je zde velká šance , že pes nemůže přežít , a to i po léčbě . To platí zejména pro mladší a starší psy .
Origin

septický šok dochází u psů , kdyinfekce vstupuje do krevního oběhu . To může být způsobeno z jakéhokoliv typu bakteriální infekce u psů . Jakmile se bakterie dostane do krevního řečiště , septický šok se může vyvinout , pokud se neléčí . Toxiny jsou uvolňovány bakterií, které mohou způsobit poškození tkáně . Rozšíření cév způsobí, že krev sdružovat ve tkáni neumožňujekrev vrátit do srdce pro čerpání . To může vést k nízkému krevnímu tlaku , špatné funkci orgánů a dokonce i smrt .
Early Detection

Většina veterinářů bude vypadat v psí tlamy na své dásně příznaků oběhových problémů krve , který je co septický šok způsobí . To může být jedním z prvních příznaků , že jevážný problém. Znamení šoku v systému psa by způsobilo dásně světle nebo světlé fialové. To je stejné pro vnitřní straně rtů krytí psa úst.
První příznaky Spojené

apatický pes je jeden zjedním z prvních příznaků septického proudem. Možná nechce jíst a zvracení může nebo nemusí být přítomen . V prvních fázích šoku , jeho dech se namáhavě , viditelné nadměrné lapal po dechu spolu s zrychleným pulsem .
Pozdější příznaky Spojené

Tyto příznaky postupovat rychle s horečkou nebo below- normální teplota . Jeho žáci budou rozšířeny ztracenou pohledem a lesklé oči. Bude mít žádnou reakci , když se mu říká , a pokud dojde k hlasitý zvuk , že nebude vykazovat polekat reakci. Může se třást a nakonec mít žádný pohyb vůbec .
Léčba

Léčebny po návratu běžný provoz systému psů . Přístup k tomu obvykle zahrnuje IV tekutiny a elektrolyty . Injekce hydrogenuhličitanu a kortizonu , jako jsou léky k práci na zánětu způsobené touto podmínkou . Antibiotika pro sepsi jsou buď injekčně , nebo přidán do IV kapání . Kyslíková terapie bude také být podán, pokud oprávněná v případě psa.
Dlouhodobé účinky Spojené

Jakmile je nouzový ze septického šoku byla ošetřena apes se zpět , stále mohou být dlouhodobé účinky tohoto stavu . Septický šok by mohl oslabit srdečního svalu , což psa nesmí tolerovat stejné množství činností, které kdysi mohl. To může také způsobit mu náchylné k selhání srdce . Fungování Játra také by mohla být ovlivněna těžkou případě septického šoku .

Copyright © www.421948.com