Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Měchovci u psů

Psy a cucáky může přinést spoustu radosti, zábavy a štěstí do života těch, kteří kolem nich. Nicméně, oni mohou také přinést pár nepříjemné věci stejně , jako měchovci . Teze invazivní paraziti mohou ohrozit život vašeho chlupatého přítele a může také nakazit vás . S jednoduchými ošetření a ochranné prostředky , můžete se zbavit těch otravných červů a vrátit se těší vašeho domácího mazlíčka.
Fakta Spojené

Měchovci jsou krev sající paraziti, kteří žijí v tenkém střevě svého hostitele. Jsou jedním z nejčastějších parazitů nalezené u psů a koček , a vyskytují zvláště u štěňat a koťat . Zvířata mohou dostat měchovci z ošetřovatelství off infikovaných psů , požitím larev z kontaminované vody nebo půdy , jíst zvířata , která mají měchovci a přes larvy pronikání jejich kůži . Měchovci se můžete připojit k střevní stěnězvířete a živí jeho krve . Tito červi obsahují antikoagulační v jejich slinách , který zabraňuje jejich krev hostitele srážení v místě , ve kterémměchovci přikládá . Proto , pokud se zjistí, měchovci jiném místě , ze kterého se živí , jeho hostitel může pokračovat ke krvácení . Z tohoto důvodu může způsobit anémii měchovce webových stránek Znaky a symptomy

Měchovec napadení může způsobit širokou škálu příznaků , včetně průjmu . ; černá , zůstaňte stolice ; zvracení ; úbytek hmotnosti a ztráta chuti k jídlu . Pokud vaše zvíře se stala anemická kvůli napadení , její sliznice , jako její dásní se může objevit světle . Kromě toho , může to být slabá , mají suchou kůži a vlasy a mají špatnou tělesnou kondici . Jestli ještěně , může být její růst zakrnělé . Pokud je infekce závažná , červi mohou migrovat do plic zvířete a způsobí, že vaše zvířátko ke kašli .
Diagnóza

Máte-li podezření, že váš pes má měchovci , vezměte ji spolu se vzorkem své stolice , do vašeho veterinárního lékaře. Lékař se podívat na vzorek pod mikroskopem a pokusit se identifikovat měchovci vejce . Navíc , váš veterinář může také spustit kompletní krevní obraz o vašeho domácího mazlíčka , pokud má podezření, anémie. Zatímco mnoho jiných druhů červů se objeví ve stolici infikovaných zvířat , je nepravděpodobné, že uvidíte všechny měchovci v vašeho domácího mazlíčka stolici z důvodu jejich malé velikosti a neschopnost pevně připojit na střevní stěny .
Léčba a prevence

Existuje mnoho léků, které budou eliminovat měchovci z vašeho domácího mazlíčka , jako je ivermectin , Pyrantel , praziquantelu a fenbendazolu . Měly by být uvedeny pouze v péči veterinárního lékaře . Budete také muset léčit prostředí, ve kterém váš mazlíček tráví čas , jako měchovci může zůstat tam po dobu několika týdnů. Většina Heartworm ochranné prostředky budou také zabránit měchovci . Vždy jedobré mít svého domácího mazlíčka stolička kontrolovat několikrát za rok červy.
Zoonóza

Je možné , aby lidé nakazit měchovci . Měchovci může proniknout přes kůži , obvykle na bosé nohy , a migrují , což způsobuje červené , svědivé léze se objeví . Larvy obvykle umírají během několika týdnů a pokožka se vrátí do normálního stavu . V závažných případech může červi do plic a hlubší tkáně. Lidé mohou také smlouvu měchovci požitím kontaminované výkaly .

Copyright © www.421948.com