Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Whippet kolitida Příznaky

Ohaři se podobají malé chrty , s hlubokým hrudníkem zužuje na vosí pas. Ohaři jsou také více nervózní , než mnoho jiných typů plemen psů . Podle " ASPCA Kompletní průvodce ke psům , " tato fyzická a temperamentní kombinace dělá toto plemeno náchylné k zažívacím problémům , zejména kolitidy. Tolik whippets si kolitidou , že někdy se nazývá " whippet kolitida . " Kolitida jebolestivý zánět tlustého střeva .
Příčiny

kolitida může být výsledkem syndromu dráždivého tračníku , bakteriální infekce , červů , nádoru nebo zablokování zažívacího systému v důsledkuWhippet polykání malý objekt . Vzhledem k tomu,whippet má takový úzký sestavení , veškeré zablokování nebezpečné.
Časový rámec

kolitida se může stát v každém bodě života Whippet , ale to je častější u starších ohaři , podle 1992 amerického Whippet Club výroční ( viz bod Reference ) . Kolitida může být chronická , nebo může přijít náhlé útoky. Jakmilewhippet dostane zánět tlustého střeva , je náchylný k více útokům po zbytek svého života.
Příznaky

Běžné příznaky kolitidy v whippet patří snažil se vyprázdnit , ale pouze produkovat četné , malé, hlen - vztahuje stolice , někdy s krví ; absolvování více plynu , než je obvyklé ; absolvování více páchnoucí plyn , než je obvyklé ; a yipping nebo se objevila třeba zdůraznit, a zároveň se snaží vyprázdnit , což znamená pes bolestí.
Mylné

Podle "pes majitele Home veterinární Handbook ", mnozí majitelé psů vidět tyto příznaky a neprávem k závěru, jejich whippet má zácpu . Rozdíl je v tom , že zácpa neprodukuje krev nebo sliz pokryté stolice . Také whippets se zácpou mají tendenci produkovat pouze jeden nebo dva malé stoličky , zatímco whippets s kolitidou budou produkovat mnoho malé stoličky .
Prevence

V roce 1992 americký Whippet Club Roční doporučuje zachovat vaše whippet z nadváhy jako dobrý způsob, jak zabránit kolitidu . Doporučuje také , že starší psi méně aktivní psi mají s nízkým obsahem tuku , s vysokým obsahem vlákniny , aby nedošlo k jejich uvedení na přebytečný tuk a. Také krmení whippets zbytky ze stolu, lidské nezdravé jídlo , nebo oběd maso se nedoporučuje.
Léčba

whippet a poslední vzorek stolice je třeba jít k veterináři , aby diagnostikovat , proč whippet má kolitidu . Pokud je výsledkem ucpání střev , pak může být nutné chirurgie . Drogy uvedené jsou antibiotika a někdy kortizon . Dlouhodobá léčba jezměna jídelníčku.

Copyright © www.421948.com