Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Psi >> Pes zdraví >> 

Příčiny pankreatitidy u psů

pankreatitida může být život ohrožující pro psy. Je to s největší pravděpodobností bude zahrnovat několik dní hospitalizace a nitrožilní tekutiny , aby se zabránilo dehydrataci. To může být způsobeno tím, libovolnou kombinací z několika důvodů . Některé léky , infekce, metabolické poruchy , obezita , trauma nebo po operaci může přispět k zánětu slinivky břišní . Pokud váš pes má zánět slinivky břišní v minulosti , může být větší pravděpodobnost, že to znovu . Může být nutné, aby váš pes být na určitou dietu po celý zbytek svého života , aby se zabránilo opakování .
Léky

Některé léky , jako jsou drogy sulfa a chemoterapeutiky může být příčinou pankreatitidy ve vašem pes .
infekce

Zánět slinivky břišní může být důsledkem bakteriální nebo virové infekce.
metabolických poruch Spojené

hypotyreóza , diabetes, hyperlipidemie (nadbytek lipidů v krvi) a hyperkalcémie ( příliš mnoho vápníku v krvi) může způsobit zánět slinivky břišní v vašeho psa.
Obezita

Obezita může dát své pes s vyšším rizikem pankreatitidy . Často , psi jsou obézní , protože se jí s vysokým obsahem tuku strava , dostat zbytky od stolu , nebo jsou uvedeny mastný lidské jídlo .
Trauma , Shock nebo chirurgie

Zánět slinivky břišní může mít za následek před srazilo auto nebo jiným fyzickým traumatem . Zánět slinivky břišní u psů může rozvíjet i po operaci , kde se podílelslinivka .
Upozornění

Pokud je váš pes vykazuje příznaky žaludeční nevolnosti , zvracení, průjem, bolesti břicha a depresi , poraďte se se váš lékař pro diagnostiku . To vše jsou příznaky pankreatitidy , které mohou vést k život ohrožujícímu stavu. Těžká pankreatitida neléčí, může způsobit trvalé poškození .

Copyright © www.421948.com