Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Exotická zvířata >> Ostatní Exotická zvířata

Porovnání a kontrast velryb a delfínů

Jak delfíni a velryby patří k kytovců rodině a jsou mořští živočichové , které jsou umístěny v oceánu . Někteří vědci dokonce tvrdí, že delfíni jsoudruh velryby , jako dvě zvířata mají řadu společných vlastností . Nicméně , tam jsou zřetelné rozdíly mezi velrybami a delfíny , stejně , že vás naučí více o fyzický vzhled těchto mořských tvorů a jak přežít ve svém prostředí . Savec Charakteristika

Velryby a delfíni jsou savci a mají plíce místo žábry pro dýchání . Mají blowholes na vrcholech jejich hlav , které fungují jako nozdry , které potřebují , aby jejich hlavy nad vodou každý tak často dýchat . Oba delfíni a velryby mají vlasy, místo váhy , další kvalitu, která je specifická pro savce . Zvířata mají živě narozených namísto kladení vajíček a dítě delfíny a velryby sestru od svých matek . Velryba a delfín porody probíhají v blízkosti vodní hladině , takže se mladá zvířata mohou snadno vzít svůj první dech . Delfíni se učí plavat během 30 minut se narodil , a velryby často plavat při narození nebo krátce po něm .
Zuby stravovací návyky

Delfíni jsou součástí Odontoceti , nebo " ozubené velryby " rodinu . To znamená, že mají kuželovité zuby, které jsou určeny k jídlu chobotnice a ryby jako sleď obecný a makrela . Některé velryby jsou také zuby , ale zuby jsou jiný tvar , například ,zobákem velrybí má fang - tvaru zubů v dolní části jeho ústí , anarwhal velryby má jediný kel se používá jako zub . Většina velryby baleen do úst , což jenatahovací látka s malými , rohů , jako příslušenství . Baleen je umístěn v sérii desek v velryby horní čelisti , filtrování zooplankton a krill . Ozubené velryby , na druhé straně , jíst ryby a jiné mořské tvory .
Velikost

Většina velryb jsou podstatně větší než delfíny , i když některé , jako například beluga velryba , nejsou o moc větší než delfínů . Dospělý velryba může vážit až 200 tun a růst je 100 metrů dlouhá . Největší velryba - a největší zvíře - někdy žít bylamodrá velryba , která pije 50 liber své matky mléka denně, zatímco ošetřovatelství , a roste až do 200 liber každý den , v závislosti na Cool Antarktida stránkách . Velké druhy delfínů , jako je delfín skákavý , jsou asi 10 metrů dlouhý a vážit až 400 kg. Největší delfín druhů jeorca , jinak známý jako kosatka . Muž kosatky váží osm nebo devět tun , zatímco ženy mohou dosáhnout hmotnosti čtyř tun.
Zní

Obě velryby a delfíni spoléhají na zvuky, které dělají pro přežití , i přesto, že zvuky jsou využívány různě každého zvířete . Například , velryby , aby vysoký sténání a píšťalky, komunikovat spolu navzájem varovat před nebezpečím nebo navigaci během migrace . Delfíni používají echolocation tím, že zvuky z jejich nosní dírky . Echo od zvukových vlndelfín vysílá odrazí zpět ke zvířeti , aby se mohla najít svou cestu kolem v oceánu . Zvuk echolokace může být někdy piercing tak, že to bude ohromit ostatní velryby.

Copyright © cs.xzhbc.com