Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Exotická zvířata >> Ostatní Exotická zvířata >> 

Život Charakteristika Raci

Také se nazývá raci nebo crawdad , raci jsou četné korýši patřící do kmene Arthropoda . Raci jsou odlišeny od ostatních členovců jejich segmentované tělo se skládá ze tří částí :hlavy , části hrudníku , včetně nohou a břicha nebo ocasní části . Podobně jako jiné členovce , raci mají tvrzené vnější skořepinu , která slouží jako jejich kosterní soustavy . Habitat

Sladkovodní potoky , řeky , jezera , potoky , přehrady a bažiny jsou biotopy raků . Nicméně, některé druhy žijí ve slané vodě . Žijí v chráněných místech , jako jsou klády, kameny a sutí , kde se mohou skrývat se před dravci . Jsou to noční zvířata . Všechny raci mají schopnost nory , s některými žije v norách několik metrů dlouhé . Jejich nory mají obvykle bahenní komín u vchodu , komíny sami počínaje od palce až po úpatí vysoké .
Stravovací návyky

Raci jsou zdola krmítka , tráví hodně svého času pást na dně řeky, na listí , vodních rostlin a rozkládajících se kořenů . Ačkoli raci jsou hlavně vegetariáni , ale jsou také považovány za " oportunistické všežravci ", což znamená, že bude jíst cokoli , a bude se živí jinými zvířaty , jako jsou červi , pulci , šneci a larvy hmyzu , pokud se stane , aby se přes ně .

Línání

jako u všech členovců , rak vrhnout jejich exoskeleton , aby růst . Línání dochází každých několik týdnů ročně , v závislosti na věku a velikosti zvířete , s větší, starší raků vylučování méně často . Vést k línání den ,rak snižuje aktivitu a výživu , kterou prakticky nehybný . Zbavit jejich shell ,rak rozdělí jeho ocas podél hřbetu a šlehne mimo staré skořápky , a pak odstraňuje jeho hlavu a drápy . Ty pak zůstávají v úkrytu , dokud jejich nový shell plně kalené .
Reprodukce

životnost Crayfish pohybuje od 1 do 20 let a pohlavní dospělosti se pohybuje odněkolika měsíců až několika let, v závislosti na druhu . Páření obvykle koná na konci jara do začátku léta . Ženské ukládá samečka spermie v nádobě na její spodní straně , pak staví nory , ve kterém se třou . Přiložené do břicha poklopu samice v 5-8týdny vejce a mláďata zůstávají připojeny k jejich matce za několik týdnů déle.

Copyright © www.421948.com