Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> Exotická zvířata >> Ostatní Exotická zvířata

Podobnosti mezi Ryby a plazi

plazi a ryby jsou různé klasifikace zvířat, ačkoli oni sdílejí mnoho podobností . To je často snadné rozeznat rybu z plazů , ale zkoumá podobnosti mezi oběma klasifikace odhaluje několik zajímavých a zajímavé skutečnosti . Plazi a ryby ( spolu s obojživelníky ) se předpokládá, že budou úzce souvisí z evolučního řetězce, který je pravděpodobně důvod, proč podobnosti jsou tak nápadné . Habitat

Ryby jsou vždy omezeny na vodu , aby mohly přežít a někteří plazi najít svůj přirozený domov ve vodě stejně . Mořské želvy jsou plazi , které tráví většinu svého života ve vodě , jen se vracet k zemi , aby se snášet vejce . Mořské hadi jsou další plaz, který žije ve vodě a jen přijít na povrch pro vzduch . Některé druhy mořských hadů vrátit do země k laickým vejcím , zatímco jiní položí je do vody . Aligátoři a krokodýli jsou plazi , které tráví většinu svého života ve vodě a bahenní - země .
Cold - Blooded

Ryby a plazi jsou oba chladnokrevní tvorové . Chladnokrevný odkazuje na skutečnost , že ryby a plazi nemají vytvářet své vlastní vnitřní teploty jako u lidí a jiných savců dělat . Místo toho , oni se na teplotu svého okolí . Obě ryby a plazi mají schopnost přežít s velmi nízkou nebo velmi vysokých teplot a většina ryb a plazů daří v teplejších teplotách . Teplo , aby ryby a plazy být aktivnější a rychleji pohybovat . Ryby a plazi jak hledat teplé teploty - plazi často hledají sluneční světlo , zatímco ryby pohled na teplou vodu
Krmení

Obě ryby a plazi hon na čerstvé . modlit se a jsou ochotni jíst mrtvá zvířata a rostliny . Většina plazů jsou všežravci , což znamená, že mají stravu masa a rostlin . Plazi jsou schopni spolknout malé nebo velké zvířata celek a často nemají žvýkat své jídlo . Ryby mají pestrou stravu , v závislosti na druhu , ale jako plazi , mnoho ryb jsou všežravci a jíst menší ryby , hmyz a rostliny . Většina ryb nemají zuby a jako plazi polykají potravu celek .
Reprodukce

Většina plazů a ryb kladou vajíčka , zatímco některé druhy rodit žít mladý . Zatímco oba plazi a ryby kladou vajíčka , jsou často velmi liší ve struktuře a vzhledu . Plaz vejce jsou často tvrdé a kožovité . Jikry jsou obvykle poměrně malé ve srovnání s vejci plazů a jsou měkké a transparentní . Většina ryb a plazů nemají mateřské instinkty , což znamená, že se nestarají o své mladé , jakmile se vylíhnou , nebo rodí .

Copyright © cs.xzhbc.com