Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Exotická zvířata >> Ostatní Exotická zvířata >> 

Turbellarian Life Cycle

Turbellarian jetřída flatworms . Tam jsou 4500 druhů ve třídě , a to jevelmi různorodá třída . Většina ploštěnci nejsou parazitární a najít jejich vlastní jídlo . Některé z nich jsou téměř 2 metrů dlouhá , zatímco jiní jsoutrochu méně než 1 palec delší . Většina turbellarians sdílejí stejný životní cyklus . Štěpení

Existují druhy turbellarians , že se množí asexuálně . Nepohlavní rozmnožování znamená, že existuje pouze jeden člen z druhů potřebných pro reprodukci . To je častější u jednoduchých organismů , jako turbellarians . Planarians jsou jedním z turbellarians , které množí asexuálně . Oni používají štěpení , což znamená, že jednoduše vytáhnout svá těla od sebe , dokud se rozdělí na dvě části . Tělo pak roste zpět žádnou část, která byla chybějící v divizi . Většina turbellarians nemnoží tímto způsobem .
Sex

Většina turberallians nejsoujediné sex . Jsou to hermafroditi . To znamená, že obsahují jak samčí a samičí pohlavní orgány . Nicméně , na rozdíl od některých hermaphroditic druhu , se mohou bez vlastního stimulaci . Oni potřebují spermie jiného turbellarian reprodukovat . Turbellarian se zaplést s jiným turbellarian a oni budou oba podělí o své spermie s sebou. Být hermaphroditic jeevoluční výhoda . Místo abychom se strachovali o muže a ženy ,turbellarian může reprodukovat en masse páření s jakýmkoliv členem jeho druhu .
Hnojení

Když turbellarian kamarádi , vajíčka v kokonu na jeho těle jsou oplozena spermiemi z druhé turbellarian . Někdy je tam jen jedno vajíčko v kukle , jindy , je jich mnohem víc . Záleží pouze na turbellarian . Tento kokon bude kterém embrya rostou . Kokon pomůže udržet embrya v bezpečí z jakéhokoli vnějšího kontaminovat , které by mohly mít vliv na jejich růst .
Krmení

, že tam jsou embrya , musí se živí růst . Žloutek na oplodněné vajíčko pomáhá sloužit jako potrava , zatímco embrya rostou . Existují také speciální buňky uvnitř kokonu , které slouží jako výživa . Obsahují stejné s vysokým obsahem bílkovin a žloutku ve vejcích . Tyto buňky jsou zahrnuty v případě, že vaječný žloutek je buď chybí ve vajíčku , nebo je prostě nestačí živit rostoucí embrya .
Líhnutí

Po několika dnech výživa ,turbellarian se vylíhla z vajec a propuštěn z turbellarian rodiče . Oba páření turbellarian bude uvolňovat své děti ve stejnou dobu . Většina z těchto násadových turbellarians nebude zralý . Budou schopni se pářit , dokud oni stárnou více . Nicméně , často se líhnou turbellarians turbellarians , které jsou schopné pohlavního rozmnožování , kdy se narodí . To z nich dělá unikátní u většiny tvorů .

Copyright © www.421948.com