Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Farm Animals >> Chov hospodářských zvířat >> 

Jak založit rodinu kravské mléko

Chov rodina kravské mléko je velký závazek . Na vrcholu denní péče, kterou vyžaduje pro většinu zvířat , budete muset jednou nebo dvakrát denně podojit krávu . Výsledkem vašeho další fuška je svěží , ryzí mléko . Budete přesně vědět, co se do něj - na píci, seno a obilí , že jí - , takže si můžete být jisti, nejste konzumní mléko přichycena s hormony a jinými léky daných obchodních dojnic
výběru. jalovice

Pro zvýšení , budete si vybrat jalovici - žena, která se ještě nenarodila . Holstein,plemeno nejvíce často nalezené v komerčních mlékárnách , bude pravděpodobně produkovat mnohem více mléka , nežrodina by se mohla použít. Menší Jersey dělá dobrou rodinnou krávu a produkuje mléko , které je bohaté na tuku . Méně časté plemena si zaslouží pozornost, patří s dlouhým poločasem rozpadu , atraktivní holandský opásaný , proslulý pro snadnější otelení . Červená dojení Devon jesnadné brankář , který může prospívat v drsných klimatických podmínkách a na nižší kvality píce . Dexter ,relativně malé plemeno, často se rodí dvojčata . Dexter je dobré mléko a maso, typ .

Krávy a telat

Prokráva na produkci mléka , musela porodit tele každý rok. Plemeno ji každé léto , aby si tele na jaře . Umělé oplodnění je dražší než přirozené plemenitbě , ale to je více praktický smysl , než zajištění , aby býka s krávou dočasně . Budete se muset rozhodnout, co se stane potomků. Můžete mít jalovici a nechal ji stát dalším dojnice , nebo si ji můžete prodat na jiné rodiny se zájmem o domácí dojení. Můžete vykastrovat samce tele a zvedněte jej za vola , na maso .
ZvyšováníJalovice

Jednou z výhod zvýšení jalovici , aby se vaše dojnice je to, že můžete začít trénovat ji brzy. Dlouho předtím, než má její první tele a můžete ji skutečně mléko , můžete & quot; předstírat, že & quot; aby jí mléko a dostat ji použít k řízení. S trochou zvířat , je to jednodušší, barvit dobré návyky od začátku , než opravit špatné předchozí vzdělávání . Ještě před odstavem , učit ji svázat , zvednout nohy a vést správně. Vzhledem k tomu, že jste získal její důvěru , měla by být jednodušší řešit , když se porod a začnete dojení ji doopravdy.
Krmení kráva

Pokud máte dostatek dobře pastvina , vaše kráva může existovat po většinu roku na krmiva. V chladném počasí , nebo pokud pastvina je nekvalitní , že budete potřebovat dostatek sena udržet správnou váhu a zachovat produkci mléka. V průměru ,kráva potřebuje 2-2,5libry senadenně pro 100 kg tělesné hmotnosti . To znamená, že1000 liber zvíře by se mělo dostat 20-25libry sena denně. Bude také třeba obilí , s částkami na základě produkce mléka , ale v průměru 5 až 6 liber denně. Pokud vyrábíte vlastní seno , udržet rodinnou krávu dává ekonomický smysl . Pokud musíte koupit seno , budemléko vás stojí peníze , i když je možné , aby se některé ztráty z prodeje telat každý rok .
Zakrytí krávu

Pokud máte stodola na vašem pozemku s stánků , aby vaše krávy doma v noci znamená, že nemusíte ji chytit v dopoledních hodinách pro dojení. Znamená to, že budete muset do postele dolů a vyčistěte stánek denně. Kráva si také udělat dobře v běhu , v kůlně , i když to není ideální místo pro její mléko . Ať už zůstane ve stáji v noci a za chladného počasí nebo ona ukrývá v kůlně , musíte bezpečné místo pro dojení. Nainstalujte sloup ve stodole nebo zakrytým prostorem pro každodenní dojení. Podpěra je také dobré místo pro zajištění vaší krávu pro očkování , kopyto ořezávání a čištění žádné řezy nebo odřeniny
dojení jednou denně

Krávy jsou & quot; . Mokrý , & quot; nebo produkci mléka , za devět až 10 měsíce v roce . Jsou to & quot; suchý & quot; za dva nebo tři měsíce před otelením . Tradičně , krávy dojí ráno a večer , a telata oddělována od matek brzy po narození a kbelík -se krmil , takže na mateřské mléko chodí k lidské spotřebě. Ale pokud budete mít rodinnou krávu , můžete umožnil teleti kojit přirozeně , skrávou stále poskytuje dostatek mléka pro vaše účely . Jednou denně dojení šetří nejen Váš čas , ale je to prospěšné pro tele . To také šetří peníze , protože nemusíte kupovat mléčnou náhražkou pro tele . Na odstavení čas , asi šest měsíců věku , budete muset vrátit do dvakrát denně dojení , pokud vám nevadí, že prudký pokles v produkci mléka.

Copyright © www.421948.com