Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Farm Animals >> kozy >> 

Známky Sušené kozí maso

Dehydratace jezávažný stav, pro kozy a může rychle zabít neošetřený zvíře . Když jekoza ztrácí tekutiny rychleji než jejich těla jsou schopni je nahradit , jsou dehydrované . Kozy , které jsou pod tlakem v důsledku tepelné vyčerpání , zranění nebo nemoci , zejména průjmy , se rychle ztrácí vodu a elektrolyty . Suzanne W. Gasparotto , jeden z vývojářů z Tennessee maso Kozí plemene , vysvětluje ve svém článku , " Dehydratace : Deadly na kozy , " že kdykolivkoza je pryč vody a krmiva , tam je dobrá šance, že trpí z dehydratace . 100 liber koza potřebuje litry kapalného každý den , takže je nutné, aby kozy mít vždy přístup k čisté čerstvé pitné vodě . Slabost

dehydratované koza může objevit slabá nebo v depresi . Váš koza nemusí chodit ani hrát jako obvykle ahlava a uši mohou vadnout . Koza může také ukázat, žádný zájem o jídlo nebo pití .
Skin

Dejte záhyb kůže , podél krku nebo na zádech , špetku a táhněte směrem vzhůru poté vydání . Kůže hydratované kozy vyhladí dolů téměř okamžitě , zatímcokůže dehydratované zvířete se pomalu uhlazují . Toto je známé jako test kožní turgor a nedostatek tekutin v koze bude mít vliv na pružnost pokožky . Čím déle na kůži zůstane v poloze , chudé tugor výsledek testu indikuje vyšší stupeň dehydratace .
Hmotnost

Náhlý úbytek hmotnosti může indikovat dehydrataci . Můžete si všimnout, vyčnívající kosti , nejčastěji boky a žebra .
Oči

Změny v kozím očí může indikovat dehydrataci . Konkrétně , oči se mohou objevit potopené , jako v případě, že se ustupuje do zásuvky . Oči se mohou objevit také matné , spíše než lesklé a světlé .
Nos

Zkontrolujte, kozí nos a ústa pro změny v textuře . Pokudkoza je dehydratovaná , jeho nos a ústa mohou vypadat a cítit v suchu a jeho slin může zdát silná nebo lepkavé .
Dásně

dásně , může býtbledá růžová barva , spíše nežrůžová růžová . Mohou být suchá a po stisknutí palcem dolů na ně a uvolnění , mohou zůstat bělavé barvy na dvě nebo více sekund, místo toho, aby se rychle vrátil ke své obvyklé barvě .
Močení
< br >

Kozy , které nemají močit mohou být dehydrované .
krevní test

Za účelem určení rozsahu dehydratace , váš veterinář může běžetkompletní krevní obraz . To bude uvedeno , kolik tekutinykoza ztratila . Gasparotto vysvětluje, že v případě,koza není pitná , pakžaludeční trubice nebo podkožní injekce , a někdy obojí , jejediný způsob, jak získat dostatečné množství tekutiny do kozy . Pokud nevíte, jak to udělat tyto postupy , akoza má špatnou testu kožní turgor , nebo není pitná , je třeba okamžitě se poraďte se svým veterinářem .

Copyright © www.421948.com