Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> fretky >> V souvislosti s Fretky

Klady a zápory Fretky jako domácí mazlíčky

Fretky mohou dělat dobré mazlíčky , ale to není pro každého . Než se rozhodnete , aby fretku do vašeho domova , zvážit klady a zápory . Fretky spojit některé z nejlepších vlastností koček a psů , spolu s jejich vlastními charakteristikami . Jsou to není dobrá volba , pokud máte malé děti nebo malá domácí zvířata . Děti

Máte-li děti předškolního věku, děti , počkejte, až jsou starší , než přinést domů fretku . Některé fretky kousnout , a to zejména v případě, že nebyly řádně socializované , a tam jsou příklady fretky útočí na mládež . Starší děti a fretky často udělat dobrý zápas , protože tyto zvídavé domácí zvířata mohou být zábavné kamarádi .
Péče

můžete trénovat vaše fretka používat krabici smetí , což uklízet po něm poměrně jednoduché . Celkově lze říci, fretky nejsou složité zvířata pečují , i když máte fretku odolné proti jakékoliv místnosti , ve které vaše fretka má volný - rozsah . To je proto, že milují skrýt , stejně jako prozkoumat všechno . Nechte své fretka z klece alespoň na čtyři hodiny denně .
Zákonnost

Na rozdíl od psů , koček a jiných běžných zvířat v zájmových chovech , je to nezákonné , aby fretky v některých obcích , a dokonce i celých států . Jak 2013 , Kalifornie a Havaj neumožňují fretky , ani se New York City . Zatímco fretky majitelé mohli opovrhování zákonem , kde jsou jejich mazlíčci zakázané , že to nenídobrý nápad, aby fretku nelegálně . Když se vaše fretka onemocní ,veterinář licencí v jurisdikci zakázat fretky nelze léčit své zvíře . V závislosti na právu ,veterinář může mít pro vás zprávu .
Ostatní zvířata

Pokud máte psy nebo kočky , můžete pravděpodobně pracovat úspěšnou obývací uspořádání s fretka . Vaše fretka je ve větším nebezpečí od svého psa , než naopak . Nicméně , pokud budete mít menší zvířata , jako jsou králíci , morčata , křečky nebo ptáky , dejte si pozor . Pokud jde o vaše fretka , jedná se o kořist .
Zápach

Zatímco vykastrovaný nebo spayed fretky mají pižmový pach , není toohromující vůně intaktní fretky . Krmení vysoce kvalitní fretka jídlo - nebo kočky , pokud fretka jídlo je k dispozici - a udržet vašeho domácího mazlíčka klec v čistotě , aby pachy na minimum
Heath a stárnutí
<. p> Fretky věkmnohem rychleji , ve srovnání s kočkami a psy . Do 3 let věku , jsou považovány za středního věku a měl by mít geriatrické pracovní -up o exotické pet vet. Toto testování pomáhá odlovu časné příznaky onemocnění srdce a rakoviny , které jsou běžné v mnoha fretek . Zatímco zdravé fretky mohou žít tak dlouho, jak 10 let , že to nenípravidlem . Průměrná fretka životnost je 6 až 8 let.

Copyright © cs.xzhbc.com