Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Koně >> Chov koně >> 

Fakta o dítě Koně

Koně jsou savci , které patří do equus rodiny , která zahrnuje zebry , osli a muly . Slovo equus pochází z řečtiny a je přeložen jako hbitě . Jména

hříbě jetermín pro dítě koně jakéhokoli pohlaví , zatímcohříbě jemuž hříbě . Muž rodič je odkazoval se na jako otce aženský rodič se nazýváhráz . Jednoroček jehříbě , který dosáhl své první narozeniny .
Těhotenství

Koně mohou otěhotnět , když jsou ještěklisnička nebo do 4 let , ačkoli většina chovatelů počkejte , dokud se alespoň 5 . Dětské koně zůstat v děloze po dobu 11 měsíců a jsou obvykle rodí na jaře .
Narození

Koně mají obvykle jen jedno dítě v době , s dvojčatamožnost . Dětské koně jsou schopni téměř okamžitě zaměřit své oči, jak se rodí a obvykle snížit své první zuby do týdne .
Nohy

Když se narodí dítě koně , které mají nohy, které jsou téměř stejně dlouho , jako když je plně dospělý , který může dělat to těžké dosáhnout dolů ke krmení na trávě .
divokých koní

Dětské koně jsou schopen se postavit a chodit do dvou hodin po narození . Schopnost stát a chůze je důležité, protože koně ve volné přírodě jsou zvířata stáda a musí se naučit přežít sám téměř okamžitě .
Růstu

Dětské koně jsou plně dospělý kdykoliv mezi 3 a 6 let . Na rozdíl od všeobecného přesvědčení ,poník nenídítě koně , alekůň, který roste na méně než 14,2 ruce na výšku . Ruka je 4 sune se na délku .

Copyright © www.421948.com