Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Koně >> Chov koně >> 

Jak pečovat o těhotné miniaturní kůň

Miniaturní koně jsou přátelští , módní domácí zvířata , které lze nalézt po celém světě slouží jako společenská zvířata a pracuje jako servisní zvířat na osoby se zdravotním postižením . I když jsou populární , jsou relativně nové . V důsledku toho poskytují základní péči pro nejmenší mohou dokázat , že jevýzvou i pro zkušené majitele koně . Miniaturní koně jsou sužovány s reprodukčními problémy, které jsou způsobeny , částečně tím, že jejich malé velikosti . Z tohoto důvodu je nezbytné, aby miniaturní klisny dostávají vynikající péči , když jsou těhotné . Následující pokyny vám pomohou při plnění tohoto úkolu , ale mějte na paměti , že jsou pouze orientační . Pokud se ocitnete v neznámém situaci , obraťte se na veterinárního lékaře o pomoc . Věci, které budete potřebovat
smíšené krmných obilovin formulovány pro těhotenství
Non- Moxidektin červ léčby
kostřava bez pastviny
přepravka velká
Dezinfekční prostředek
slámy nebo jiné bezprašné ložní prádlo < br > Motouzy
Jód
Zobrazit další instrukce dovolená 1

Potvrzení koně těhotenství tím, že ultrazvuk udělat mezi čtyřmi a šesti týdnů od posledního dne chovu a určit datum splatnosti . Těhotenství trvá asi 11 měsíců .
2

Začněte krmeníbřezích klisen půl kila smíšené obilí formulovaný speciálně pro těhotenství .
3

pokračovat pravidelná léčba červ programu , ale vyhnout se používání léků , které obsahuje moxidektin .
4

Cvičení klisnu jako obvykle až v posledních dvou měsících těhotenství . V tomto bodě by měla i nadále být dlouhé procházky a nechá pět až šest hodinydenně venku , za pěkného počasí .
5

Uždruhý ultrazvuk provádí na pět měsíců potvrdit těhotenství probíhá normálně . Zatímco v kanceláři veterinárního lékaře , se váš kůň očkován pro rhinopneumonitis .
6

Pořiďte si druhou rhinopneumonitis očkování na sedm měsíců.
7

Přesuňte klisnu kkostřava bez pastvu v osmi měsících a zvýšit její zdroj kompenzovat rostoucí dítě . Poraďte se s veterinářem pro správné výši .
8

Získat očkování pro rhinopneumonitis , tetanu , vzteklině , encefalomyelitida a chřipky na devět a půl měsíce a shromáždit zásoby k vrhání , jako je sláma pro ložní prádlo , motouzy pro vázání off pupeční šňůru a jód , aby otřete pupek .
9

Umístěte klisnu ve svém stánku v noci nebo když jste schopni ji zkontrolovat po delší dobu .

10

Připravte porodní čistý stánek . Je třeba, aby byl dostatečně velký proklisna lehnout do a měly by být pokryty prachem ložním prádlem , jako sláma . Vyberte oblast, která je bez průvanu a dezinfikovat před použitím . Začněte zablokování klisnu do porodního boxu dva týdny před datem splatnosti .

Copyright © www.421948.com