Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Koně >> Jízda na stanovištích >> 

Typy dřevěných hoblin nebudete používat pro koně

Pokud jste vlastníkem koně , víte, že laminitidy ježivot ohrožující stav . I když je váš kůň zotaví, jeho dny jako jezdecký kůň může být u konce. Jste opatrný s jeho krmení a neumožňují mu soutěska na jarní trávě. Nicméně, bezděčně použití nesprávného typu hoblin v jeho stánku může způsobit laminitidy v koně. Pokud nechcete používat hobliny konkrétně prodávané pro koně , vždy zjistit, jaké lesy obsahuje.
Black Walnut

Pokud je váš kůň povlečení obsahuje všechny Ořešák hobliny , jste riskovali svůj život . Podle internetových stránek University of Minnesota Extension , klinické známky toxicity objevují během hodin koní lůžkových s hoblinami , které obsahují jak malý jak 20 procent černý ořech , ať už z čerstvého nebo starého dřeva . Na webových stránkách Kentucky Equine Research uvádí čísla ještě nižší : pouhých 5 procent . Vzhledem k tomu, nábytkáře cenu to z tvrdého dřeva , nikdy nepoužívejte piliny pocházející od výrobce nábytku . Ořešák hobliny mají načervenalý odstín , ve srovnání s světlé borové třísky . Pokud máte černé vlašské ořechy ve svých pastvinách , nakrájejte je dolů a pak vytáhněte pařezy . Koně náročné části stromu nebo ořechy mohou trpět laminitidy jako výsledek.
Laminitidy z ořešáku černého Odřezky

kůň zasažený laminitidy závažnou bolest . Kůň přesouvá svou váhu dozadu a snažil se zmírnit tlak na jeho přední kopyta . Obecně platí, že nohy jsou horké , s nápadným puls. Nohy může bobtnat . Laminitidy jeveterinární pohotovost. Neléčí, může vést k zakladateli , z nichž nejhorší scénář je koně kopytní kost otáčení a proniknout do spodní části kopyta . Máte-li podezření, že ložní prádlo je příčinou , dostat ho ven z boxu najednou, i když je neochotný se pohnout. Umístěte ho do stánku hluboce lůžkový borovými hoblin, dřevěných pelet nebo slámy.
Ostatní tříska se vyhnout

I když ořešák stromů hobliny jsou méně časté než ořešák černý hobliny , které produkují podobné výsledky. Zatímco cedrové hobliny jsou prodávány v obchodech mazlíčka , jak malé zvíře lůžkoviny , to není dobrá volba pro koně . Někteří koně jsou citliví na oleje ve dřevě , takže se budete muset vypořádat s alergickou reakcí . Celkově lze říci, cedrové hobliny nerozkládají tak efektivně, jak borové třísky . Druh dřeva není jediným faktorem, hobliny bezpečí. Pokud tomu tak není opatřeno drážkami pro uložení, může hobliny obsahovat extrémně ostré části - dost zranit koně ve stoje nebo vleže v něm , nebo vás, když jste šíří z webových stránek Safe Lůžkoviny
< . p> chcete-li použít hobliny ve svých stáncích , vaše sázka nejbezpečnější je včetně pytlů borovicové hobliny na trh především pro koně a jsou k dispozici v zemědělských nabídky obchodů . Je-li nákup volných třísek ve velkém , ujistěte se, že dealer má zkušenosti s potřebami majitelů koní a může zaručit povahu všech lesů zahrnuty v balíčku. Můžete zvážit použití dřeva granulovaná postelí vyrobenou pro koně . Po navlhčení se pelety , budete rake je v boxu pro hobliny konzistenci . Classic sláma ložní prádlo , dražší než hobliny a náročnější na práci pro čištění stání , další bezpečná volba .

Copyright © www.421948.com