Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> pet Fish >> sladkovodní ryby >> 

Proč Ryby dýchají Pomalejší ve studené vodě ?

Ryby mají vodní dýchací systém, který nenístejný jako u suchozemských zvířat . Ryby mohou dýchat pod vodou , které mořští savci , jako jsou velryby , nemůže dělat, co mají dělat časté výlety do povrchu , aby se nadechla . Ryby mají žábry , které jsou jejich dýchací orgán . Žábry jsou lehoučké a tenké listy membrány , které obsahují vzduchové nádoby . Kyslík prochází žábrami pro ryby dýchat . Méně energie Používá

Ryby jsou chladnokrevný , což znamená, že se na teplotu svého okolí . Ryby spotřebují méně energie než teplokrevných živočichů. Teplokrevných živočichů musí převést svou potravu na energii, upravit jejich tělesnou teplotu . Jak studenokrevní živočichové , ryby, nepotřebují tolik kyslíku a to buď . Ryby používají své žábry k výměně kyslíku a oxidu uhličitého .
Hot Water versus studené vody

Ryby jsou citlivé na teplotu , protože jsou chladnokrevný a nemůže udržet konstantní tělesnou teplotu stejně jako u lidí a jiných savců dělat . Většina druhů ryb nemůže přežít ve vodě, která je příliš studená nebo příliš horká . Pokud je voda příliš studená jejich metabolismus se stává pomalu a zpomalit . Když se voda zahřeje , jejich zrychluje metabolismus a jíst a trávit potravu rychleji a rychleji rostou . Mají také více energie pro reprodukci . Nicméně, jak voda se zahřívá , ryby mohou zažít kyslíku stiskl . To znamená, že potřebují více kyslíku , které podporují jejich rychlejší metabolismus . To není možné , ačkoli, protože teplá voda má tendenci být kyslík chudé .
Dýchání zpomaluje

Ryby nemají dýchat tak rychle, ve studené vodě , protože jejich metabolismus zpomalil a prostě nevyžaduje tolik kyslíku . Kromě toho , studená voda obsahuje více rozpuštěného kyslíku než teplá voda , takže se nemusíte pracovat tak tvrdě, aby extrahovat kyslík . Pokles teploty vody automaticky znamená pokles kyslíku .
Kyslík z vody

Ryby dýchají rozpuštěný kyslík z vody pomocí své žábry . Pokud není k dispozici dostatek rozpuštěného kyslíku ryby mohou udusit . Snížení obsahu kyslíku ve vodě může dojít k poklesu teploty ,přítomnost kontaminujících látek , nebo stagnaciproudu v důsledku ucpání nebo jiných překážek .

Copyright © www.421948.com