Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> pet Fish >> sladkovodní ryby >> 

Jak poznat, kdy jeCichlid bude mít dítě ryby

Cichlidy jsourůznorodá skupina ryb oblíbený u akvarijních majitelům za jejich exotické barvy a nízkými nároky na údržbu. Často se páří a produkují potomstvo v zajetí , tak pozor na změny v chování a jiné známky napjaté chování , pokud budete mít opačné pohlaví párů.
Právě

Šance na vašich cichlid " mít děti je přímo spojena pro životní prostředí, uvnitř nádrže . Ať už chcete, aby se páří , nebo chtějí , aby se zabránilo , že scénář , to je důležité vědět, ideální chovné podmínky jednotlivých druhů . Severum ( Heros efasciatus ) afestivum ( Mesonauta sp . ), Mohou žít šťastně ve většině sladkovodních nádržích , ale většina se vajíčka pouze v měkké a kyselé vody podle FishChannel.com . Každý druh má své vlastní preference týkající se kvality vody , takže se obraťte na místní znalce v akváriu nebo seriózní průvodce s informacemi o konkrétní ryby.
Plavat a Dance

První známkou páření přichází z mužského ryb . Bude pronásledovat samičky kolem nádrže a pokusit se získat jejich náklonnost s živým tancem. Dvoření rituál jepodívaná pro pozorovatele , jakmuž třese se do plné, křeče . Někteří dokonce provést dýchání z úst do úst & quot; kiss & quot; jako součást jejich páření tance. Žena může následovat muže zpět do odlehlé oblasti zahájit proces páření , nebo považují ho nehodný a ignorovat jeho úsilí úplně. Samec se obvykle řídí nezúčastněné ženy , pokud se u jeho taneční selže. Ženy nesou vejce bez známek nadýmání v břiše .
Plnými ústy

Některé cichlidy , jako je redhump ( Geophagus steindachneri ) , jsou z úst umělé líhně . Po úspěšném páření tanec ,pár ustoupí do chráněné místo v nádrži za skály a vegetace. Ona klesne vejce na dno a pak vezme je do úst. Samec oplodní vajíčka během celého procesu , advojice pokračuje, dokudsamice má dost . Ona zahodí vejce, která nejsou řádně oplodněná , zatímco drží zdravé ty v ústech po dobu až pěti týdnů, než se vylíhnou , podle všech cichlid .
Vejce All Over

zelená chromid ( Etroplus suratensis ) a mnoho dalších druhů jsou otevřené - umělé líhně , takže kopat malé jámy v podkladu před pokládkou nohy . Ostatní cichlidy se nazývají jeskynní umělé líhně , protože se skrývají své děti kolem skal a jiných přírodních útvarů. Tyto skupiny ryb jsou agresivnější po páření , protože jejich potomci nevyvinutý jsou vystaveny ostatní cestující nádrže . Open- umělé líhně často péči o jejich vejce a nově vylíhnutých mláďat jako pár . V těchto případech se muž přejde do útoku proti rádoby predátory a žena mává ocasem kolem vajec , aby poskytla více kyslíku , podle cichlid Fish Center. Tyto cichlidy mají tendenci vzdát se jídla , protože hlídat děti , a tak se může konzumovat některé z vajec odrazit hladu .

Copyright © www.421948.com