Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
# >> Domácí zvíře > >> pet Fish >> Druhy ryb

Typy live - ložiska akvarijních ryb

Živá ložiskové ryby jsou druhy , které nejsou položí vejce . Mezi nejčastější akvarijní živorodky jsou sladkovodní druhy guppies , molly , platies a swordtails . Tyto ryby jsou aktivní , barevné , odolné a snadno se množí v zajetí . Méně běžné druhy live- ložiska jsou mnohem složitější na údržbu, vhodný pouze pro pokročilé akvaristy . Paví očka

paví očka jsou asi nejčastější druhy sladkovodní akvarijní ryby . Jejich odolnost a šetrnost jsou ideální pro začátečníky . Oni jsou plodná chovatelů , s samice rodí tolik jako 60 živých dětí najednou . Odrůdy paví očka jsou rozlišeny podle jejich zbarvení a ploutve . Běžnými druhy jsou veiltail , lacetail , sklo , Redtail a páv . Samci jsou obvykle barevnější a mají větší ploutve , zatímco ženy jsou obecně větší a jasnější .

Můžete mít jeden nebo dva guppies ve 2 - galon nádrže , ale dávají přednost větší skupiny ve větším akváriu . Mají rádi nádrž s živými rostlinami a vyžadují základní filtrační systém a topení . Jedí různé potraviny , včetně vloček , granulí , zooplankton , skrčka solného roztoku a mražených potravin .
Molly

Mollies jsou běžné živorodky vhodné pro začínající aquarists . Molly průměru 2-4 palec na délku a přijít do dvou hlavních typů - kalmara a Sailfin . Oba typy přicházejí v různých barvách , především černé , oranžové a zelené . Minimální velikost nádrže pro Mollies je 10 galonů za čtyři až pět ryb . Oni jsou plodná chovatelé , takže pokud chcete zvýšit molly , pokusit se dostat pouze jeden rod. Samci jsou štíhlé a delší ploutví, zatímco samice má kulatější těla . Tento druh ryby preferují mírně slanou prostředí , tak přidejte lžičku nebo dvě akvária soli . Stejně jako paví očka , Mollies jako různých potravin , tak jim vločka , zmrazené , mrazem sušené nebo živé potraviny dvakrát denně .
Platies

Platies jsou podobné v péči a appearanceto Mollies , ale o něco menší . Odrůdy patří červená wg , západ slunce a smoking . Samice jsou obvykle déle než muži , se zaoblenými orgány . Jeden platy bude stačit na 5 galonů nádrže , ale více ryb, bude vyžadovat větší nádrž . Tento druh preferuje mírně zásadité nádrž , a tak udržet pH mezi 7 a 8 . Platies může přežít na nic , ale vločkové krmivo , i když bude zdravější a pestřejší , jestliže jsou krmeny různých druhů potravin .
Swordtails

mečovka ryby jsou snadno péče . Přicházejí v různých barvách a mohou růst tak dlouho, jako 5 palců. Samci jsou identifikovány podle jejich swordlike ocasy . Swordtails jsou velmi aktivní plavci , takže vyžadují velikost nádrže nejméně 10 galonů . Vedení více než jeden mečovka bude vyžadovat větší nádrž . Samci mohou být někdy agresivní , takžedobrá směs je jeden muž za tři ženy. Samice porodí přibližně každých 28 dní. Meče se mohou přizpůsobit širokou škálu vodních poměrů , a stejně jako ostatní livebearers , bude jíst téměř jakýkoli druh krmiva pro ryby , které nabízíte .
Méně známých živorodky

i když existuje mnoho druhů ryb , které dávají zrod žít smažit , málo jsou vhodné pro akvária , protože požadavky na velikost a environmentálních čtyři živorodky , že můžete mít v akváriu jsou halfbeaks , splitfins , sladkovodní rejnoky a Anableps , také volal" čtyři - oči " ryby , protože se vznáší na vodní hladině s vrcholu své oči nad vodou a na dolní polovině pod povrchem , takže můžete vidět jak nad, tak pod vodou . Tyto druhy jsou méně otužilé , více náročné na údržbu v zajetí , a nedoporučuje se pro začátečníky .

Copyright © cs.xzhbc.com