Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Štítné žlázy u koček

kočičí endokrinní systém je zodpovědný za produkci hormonů, které jsou potřebné pro tělo správně fungovat . Existuje mnoho různých orgánů , které se podílejí na tomto procesu , včetně hypofýzy , nadledvinek a štítné žlázy . V rámci endokrinního systému - také známý jako hormonální systém -štítné žlázy je důležitá pro mnoho tělesných funkcí koček . Identifikace

kočičí Štítná žláza jetmavě červené barvy . Je to přesná velikost může lišit v závislosti na plemeni kočky , stejně jako individuální charakteristiky těla kočičí . Je protáhlý tvar , je popsáno , jak podobný ve vzhledu k motýlkem nebo motýl , hlavně proto, že má dva laloky . Ve zdravé kočky ,štítná žláza není hmatná pod kůží .
Lokalita

Nachází se v přední části krku ,štítné žlázy sedí pod hlasu box , nebo hrtanu . Dva laloky štítné žlázy se nacházejí po obou stranách kočky průdušnici . Dr. Bari Spielman z PetPlace.com dodává, že každá strana žlázy je hluboce zakořeněná do krku tkáně, které obklopují hrtan .

Funkce

štítná žláza produkuje několik různých hormonů , a je řízena hypofýzou v mozku . Hormonů produkovaných štítnou žlázou jsou důležité pro regulaci metabolismu a produkci proteinů . Štítná žláza také spolupracuje s hormonů produkovaných příštítných tělísek kontrolovat a udržovat rovnováhu vápníku do těla kočky .
Diagnostické nástroje štítné žlázy Hodnocení

nemoci vyskytují , může být nutnéveterinář vyhodnotit funkci štítné žlázy . Většina diagnostické nástroje pracují na základě měření hladiny T3 nebo T4 hormonů . Například se u koček , které trpí hypertyreózou mají zvýšené hladiny T4 hormonu , zatímco kočky s hypotyreózou se snížily hladiny obouhormonů T3 a T4 . Tato čísla nejsou vždy přesné a další testy, jako je potlačení T3 testů , radioaktivní jód vyšetření , aspirace tenkou jehlou , CT vyšetření nebo cytologie bude třeba provést .
Onemocnění štítné žlázy
< br >

Hypotyreóza , zatímco běžné u psů , je relativně vzácný u koček . Hypotyreóza nastane, kdyžštítná žláza není produkovat dostatečné množství hormonů , což má letargie , přibývání na váze a změny v kvalitě kožešinou kočky . Nicméně , štítné žlázy onemocnění, jako je hypertyreóza jsou běžné u starších a středním věku kočky . V hypertyreózy ,štítná žláza produkuje nadměrné množství hormonů , což vede ke zvýšení chuti k jídlu, úbytek hmotnosti , zvracení, průjem a nadměrné aktivitě .

Bohužel , stejně jako u jakékoli jiné části těla , štítné žlázy mohou také vyvinout nádory . Zatímco většina těchto nádorů jsou neškodné , mohou způsobit hormonální nerovnováhu .

Copyright © www.421948.com