Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Kočka zdraví >> 

Jak diagnostikovat pankreatitida u Cat

Představte si situaci : Váš uctíván uvnitř jen kočka probudí ze spánku a zdá se, že problémy s chůzí . Pak je tento hravý společník táhne a zdá se, nakloněn její levou zadní nohu. Místo hraní, tráví většinu dne stočený do klubíčka a spí . Ani její oblíbené hračky nebo potraviny ji mohou vyloudit z postele. Samozřejmě, že se to stane v sobotu aveterinář říká, že to asi není nouze , takže kočka může být viděn v běžných úředních hodinách na Monday.Overvíkendu , kočka stěží jí a zvedne z postele jen pít a používat steliva box . Její kulhající je výraznější v době, kdy se dostane do vidět veterináře .
Co budete potřebovat
teploměr
Notepad
společností vyhřívací

Návod
1

Sledujte vaše kočka . Často ,první příznak pankreatitidy je menší spotřeba potravin . Stejně jako každou osobu , když kočka žaludek bolí , nemá chuť na jídlo nebo pití. To by mělo zahrnovat jakékoli vyjádření , jak vaše kočka žere . Pokud , například ,kočka normálně přiběhne na jídlo jídlo a místo toho musí být vylákat do jídla , uveďte jej do veterináře.
2

Poraďte se se svým veterinářem . Veterinář může býtodborníkem na zdraví zvířat obecně , ale víte, že váš mazlíček lépe než ona. Dělejte si poznámky o chování můžete pozorovat na vašeho domácího mazlíčka , a dát tyto poznámky k veterináři. Je-li jediným příznakem jste zmínil, k veterináři je, že kočka pokulhává , budete utrácet více peněz na zbytečné x-paprsky a ortopeda , že vaše kočka nemusí .
3

Hůl s veterinářem , který zná vaše kočka . I v případě, že veterinární lékař má plný přístup ke zdravotnické dokumentaci vaší kočky , mohl by nepoznal rozdíl v chování , když nebude vědět, že kočku. Také si uvědomte, že kočky instinktivně skrýt své zranění nebo nemoci z neznámých lidí. Kočka by se mohli pokusit , aby zakryla bolest při práci s neznámým veterinářem .
4

Sledujte teplotu Vaší kočky . Použití rektální teploměr a velkorysou vrstvu vazelíny , měřit teplotu kočky . Můžete se také podívat na vizuální znamení, že vaše kočka má horečku. Často, když teplota hroty kočka se bude kočka začne třást a chvění .
5

Představte si krevní test . Krevní test může potvrdit, že hladiny enzymu kočičí jsou na neobvyklých úrovních a ona trpí pankreatitidy. Krevní test může také vyloučit další potenciální problémy , což veterinář lepší představu o tom , jak diagnostikovat vaše kočka . Například diabetes u koček může vést k poranění nervu , který by také vysvětlit kulhá scénář , jak byzranění na noze , nebo dokoncecizí předmět v žaludku kočky nebo trávicího traktu .
6

Dejte své kočce topné podložky nastavit na nejnižší hodnotu na spaní . Teplo na její poraněné břicho jí pomáhá k relaxaci a odpočinku pomáhá jí lépe. Jedním z nejhorších problémů s pankreatitidou , je, že bolest jekočka nechce jíst . Nejí jenemoc zhoršuje . Teplý ručník nebo vytápění pad může pomoci zmírnit bolest a dostatkočka jíst.
7

Zkontrolujte, zda vaše kočka k dehydrataci . Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je držet kočku zadruhou za kůži na krku. když necháte jít ,zátylek by snadno spadnout zpět na své místo . Pokud to trvá déle než několik sekund , může vaše kočka dehydrataci . Pokud kočka vykazuje známky dehydratace , nebo ne jíst a použití toalety vůbec , vezměte ji ihned na pohotovost veterinární klinice.
8

Připravte se na bitvu . Existují dva hlavní léky, které jsou uvedeny pro kočky s pankreatitidou . Oba jsou pilulky . Dát kočkupilulka je hodně jako vyprávění , kde vítr foukat . Často skrývá pilulku ve své jídlo nebude fungovat. Kočky se prostě jíst kolem páchnoucí lék nebo vyplivnout výstup.Výrobek veterináře má pilulky popper , který vám umožní hodit pilulku na zadní stranu vaší kočky krku. Potom můžete třít její hrdlo , aby se jí napil . I s tímto zařízením , může kočka někdy vyplivnout pilulku ven. Obecně léčba pankreatitidy vyžaduje pilulky čtyřikrát denně ,antibiotické a něco, aby to pro ni snazší jíst .

Copyright © www.421948.com