Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> Exotická zvířata >> Ostatní Exotická zvířata >> 

Zajímavá fakta o nosorožci

Existuje pět druhů nosorožců dnes naživu , z nichž čtyři jsou ohrožené nebo kriticky ohrožené . Nosorožci mají špatný zrak , ale velmi horlivý čich a sluch . Jejich rohy , pro které byly značně lovil , se skládá z keratin , stejné látky , která tvoří lidské nehty a vlasy . Nosorožci jsou vegetariáni a souvisí s koňmi a tapíři . Popis

Nosorožci jsou velké , squat savci s tlustou, ale volné , šedivý kůže a čtvercové hlavy . Oni jsou známí pro jejich rohy , které vyčnívají dopředu z nosu , i když samice některých druhů nemají viditelné rohy . Nosorožci mají jeden nebo dva rohy a tři prsty na každé noze . Všechny druhy mohou vážit přes tunu a může běžet tak rychle, jak 40 mil za hodinu .
African Nosorožci

nosorožec tuponosý ( Ceratotherium simum ) je vlastně šedá a je také známý jako čtverec rty nosorožce . Jedná se o nejhojnější žijící druhy s populací asi 17,500 toulat se přes parcích a přírodních rezervacích v Jižní Africe , Namibii , Botswaně , Zimbabwe a Svazijska . Bílý nosorožec může vážit 7700 liber . a stojí více než 6 metrů vysoké na rameni . To se krmí hlavně na trávě .

Nosorožce dvourohého ( Diceros bicornis ) je někdy nazýván hák nosorožce , protože jeho dlouhého, téměř chápavým horním rtu . Obě pohlaví mají dva rohy ,větší z nich může být až 5 metrů dlouhé . Černý nosorožec žije přes sub - saharské Afriky , ale je nyní omezena na parků a oborách . Živí se trávou a jiné vegetace .
Asijské Nosorožci

indické nebo skvělé jeden rohatý nosorožec ( Rhinoceros unicornis ) , jakmile se pohybovala napříč hodně ze severní a východní Indie na Indus a Ganges říční pláních , ale je nyní k dispozici pouze v přírodních rezervacích v severní Indii a Nepálu . Jedná se o největší z druhů nosorožců a velkých dospělých mužů může vážit až 7.700 liber . Indičtí nosorožci mají jeden roh až 20 sune se dlouho .

Jávský nosorožec ( Rhinoceros sondaicus ) roste na 6 stop na rameni a může vážit 5500 liber . Stejně jako indické nosorožce , to silně složené kůže a jediný roh . Jávský nosorožci jsounejvzácnější z nosorožců , s asi 50 žije v Javě a méně než 10 ve Vietnamu .

Dva rohy sumaterský nosorožec ( Dicerorhinus sumatrensis ) je nejmenší rhino druhy , je méně než 5 metrů vysoké a váží více než 1.750 liber . Je pokryta hrubou rudými vlasy . Tam jsou považovány za méně než 300 volně žijících sumaterský nosorožci žijí v tropických lesích Malajsie , Sumatra a Borneo . To bylo jednou našel v lesích po celé jižní Asii z Bhútánu do Laosu a Číně .
Ekologie

afrických nosorožců anosorožec indický žije v otevřených pastvinách a savany , zatímco druh jávský a sumaterský preferují silný tropický prales . Všechny druhy jsou vegetariánské , s bílými a indické druhy jíst převážně tráva a ostatní širokou škálu vegetace . Vzhledem ke své velikosti , nosorožci mají málo přirozených predátorů , když mladí mohou být sežrán velkých koček a krokodýlů . Samice rodí jediné tele po dobu těhotenství asi 15 měsíců.
Chování

Všechny druhy jsou osamělé , s výjimkou bílého nosorožce , který žije ve skupinách , tzv. pády, až 15 zvířat. Nosorožci tráví hodně času v vrtá a dokonce zvětšit stávající odkališť se svými rohy . Oni používají moč a výkaly označit jejich území . Černé nosorožce , zejména jsou známy jako velmi agresivní a až o 50 procent mužských černých nosorožců zemřít v boji s jinými muži .
Ochrana

Ze všech velkých savců , druh nosorožce trpěly nejvíce z lidské lovu . Jejich rohy jsou považovány zamocné afrodiziakum v tradiční čínské medicíně , a také řekl, k léčbě horečky a křeče . Severní poddruh bílého nosorožce je nyní zaniklý v divočině . Existuje více než 24.500 nosorožců vlevo , z nichž 17.500 arů bílých nosorožců . V letech 1970 a 1992černý nosorožec populace zhroutil o 96 procent kvůli pytláctví .

Copyright © www.421948.com