Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> kočky >> Typy Kočky >> 

Panther stanovištích , dietní a charakteristika

V severní Americe ,termín " panter " obecně se odkazuje na concolor Puma nebo některý z jeho poddruhů . Oni jsou také nazývány pumy , pumy nebo pumy , a je známo, mnoho lidových názvů , včetně " malíře ". Ačkoli panthers kdysi pohyboval jako daleký jih jako průlivu Magellan a jako daleký sever jako British Columbia , jejich rozložení proudu je značně omezen . Mnoho poddruhy jsou považovány za ohrožení, některé , jako je Florida panter , jsou uvedeny jako ohrožený . Poddruh Puma concolor schorgeri a Puma concolor couguar se zaniklý v divočině , v souladu s US Fish and Wildlife Service . Fyzický vzhled

I Panteři jsou klasifikovány jako " malé kočky , " to neníodkaz na jejich velikosti . Dospělí panteři v rozmezí hmotnosti od 79 liber více než 220 kg a může měřit až devět stop dlouhé . Samci jsou větší než samice . Dospělí panteři mají kabáty , barevně se měnící od žlutohnědé červená nebo šedá , a dokonce i čokoládově hnědé . Hrudník Panther a hrdlo jsou bílé a mají černé znaky na zádech jejich uši , čenich a špičce ocasu . Panthers mají výrazně dlouhé ocasy , které mohou dosáhnout více než 30 centimetrů délky .
Chování

Panthers jsou samotářská zvířata . Interakce mezi dospělými panterů je omezena na dobudvojice stráví chov , obvykle jedna až šest den . Koťata často zůstávají se svými matkami až na dva roky naučit potřebné , ale složité lovecké strategie . Panthers jsou nejvíce aktivní od soumraku do úsvitu , když byly pozorovány lov během dne . Ačkoli panteři jsou známy útočit na lidi ,University of Wisconsin uvádí, že pouze 13 lidí bylo zabito panterů v posledních 100 letech. Většina panteři se vyhnout konfliktu s lidmi , brzy američtí osadníci dokonce zvažoval je plachý a zbabělý zvířata . Nicméně , extrémní opatrnost by měla být pořízena lidí Panther území .

Dieta

Panthers jsou masožravci . Jejich hlavní kořistí je jelen a los, spolu s dalšími velkými bovids a jelenovitých . Budou také jíst bobři , veverky a další malé savce , včetně porcupines , stejně jako ryby a hlemýždi . Panthers byli známí občas kořist na domácí hospodářská a domácí zvířata .
Habitat

dospělý muž panter může mít individuální vztek až 150 čtverečních mil překrývají území několika ženských panterů , podle Washington oddělení ryb a divoké zvěře . Žena panteři mají zhruba poloviční domácí škálu mužů . Panthers jsou známí žít v nejrůznějších stanovišť , od bažin do hor , kde se vyskytují jelen nebo los . I když jsou adaptabilní zvířata , vhodná lokalita je stále těžké najít kvůli šíření lidského zemědělství , hornictví a rozvoj .

Copyright © www.421948.com