Home ptactvo kočky Psi Exotická zvířata Farm Animals fretky
#   >> Domácí zvíře >  >> fretky >> V souvislosti s Fretky >> 

Albino Ferret Fakta

Nejlépe známý pro jejich nápadný vzhled , albín fretky mají sněhově bílá srst , červené oči a růžový nos . Stejně jako jejich sobolí barvy protějšky , albín fretky jsou zvědaví , aktivní ráno a rád podřimuje v odpoledních hodinách . Nicméně, jejich odlišný genetický make-up propůjčuje jim s některými speciálními vlastnostmi . Příčina albinismus

Albinismus jerecesivní genetická zvláštnost . Aby bylo možné mít albín fretka , každý z jeho rodičů musí předat kopii recesivní gen . Gen pro albinismus způsobí naprostý nedostatek pigmentace , nebo zbarvení , v fretky kůže a srsti . Prevalence albínů fretky je díky šlechtění .
Omalovánky

Všechny fretky se rodí bílá , ale většina změna více obyčejnému sobolí barvy . Pouze některé z nich jsou bílé až do dospělosti aještě menší počet těchto fretek jsou opravdu albín . Vlasy albín fretka je vlastně průhledný . Vnímáme ho jako bílé , protože to odráží všechny světelné vlny v podstatě stejně , a tak se zdá bílý . Vzhledem k tomu,duhovka je také transparentní , vidímečerveně zbarvenou zadní části oka . Off - bílé nebo nažloutlé albín fretky jsou časté , protože kůže oleje na srst dodala trochu barvy . Koupání je jednou za měsíc pomáhá udržovat čistý bílý plášť .
Domestikace

Důkazy nasvědčují tomu, že fretky byly domácké tisíce let s jedním znejdříve popisy domestikovaných fretek albínů v roce 1551 . Chovatelé původně favorizoval albín vlastnost , protože jeho užitečnosti pro lovce . Sněhově bílá srst vyniká když fretky kořeny z králíci v bludišti , takže je lze snadno sledovat . Pet fretka majitelé často také vybrat albín fretky , a to nejen pro vzhled zájmu , ale proto, žebílá barva jenotoricky škodlivý fretka snazší najít v pokoji .
Zdraví

Albino fretky jsou citlivé na jasné světlo , protožeduhovka oka postrádá barvu . Vzhledem k tomu , že nemají melaninu v jejich kůži je chráněn před slunečním zářením , albín fretky jsou náchylnější k rakovině kůže . Mylná představa, že albín fretky jsou slabší než normální fretky přišel , protože albinismus staví zvíře ve volné přírodě v těžké nevýhodě , jak v lovu a vyhnout další dravci . Nicméně, oni jsou stejně silné a robustní .
Slavní lidé a Fretky

královna Alžběta I. a královna Victoria Anglie jak zvýšit albíny fretky . Mike Tyson vlastnil albín fretka . Aristoteles , Ezop a Aristophanes všechny zmíněné fretky v jejich psaní .

Copyright © www.421948.com